Spar Group kontynuuje proces integracji z siecią Piotr i Paweł

Spar w Rzeszowie

Spar Group – wyłączny operator licencji Spar na terenie Polski – realizuje kolejne etapy integracji z siecią Piotr i Paweł. Zgodnie z założeniami Spar Group – jako inwestor – wspiera sieć w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju sieci. Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z ponad 200 dostawcami. Zgodnie z planem, w systemie logistycznym będzie wkrótce dostępne ponad 6,5 tys. produktów od prawie 500 dostawców.

– Realizujemy zaplanowany harmonogram integracji. To mocny sygnał dla rynku, że Piotr i Paweł wkracza w kolejny etap zmiany na lepsze. Decyzja UOKiK oznacza, że sklepy Piotra i Pawła stają się częścią globalnej sieci Spar. Wspólnie z zespołem sieci Piotr i Paweł chcemy rozwijać dzisiejszą sieć sklepów. Marka Spar zapewnia wszystko, co jest potrzebne dla stworzenia wyjątkowej oferty dla konsumentów. Bezpieczeństwo umów i wzajemnych relacji biznesowych stanowi jeden z filarów naszej dalszej współpracy. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, z uwzględnieniem naszych wewnętrznych zasad. Filozofia marki Spar to czerpanie przez wszystkich partnerów korzyści z wzajemnej współpracy i ma to odwzorowanie w naszych relacjach – powiedział Tomasz Syller, Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu Wasz Sklep Spar.

Wasz Sklep Spar rozwija sieć detaliczną w całej Polsce

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zatwierdził transakcję przejęcia udziałów sieci Piotr i Paweł przez polską spółkę zależną The Spar Group Ltd. To oznacza, że zarządzanie siecią sklepów Piotr i Paweł będzie realizowane przez Wasz Sklep Spar w oparciu o standardy i doświadczenia oraz długą historię działalności inwestora na innych rynkach światowych, w tym europejskim.

– Naszym celem jest przede wszystkim ustabilizowanie relacji biznesowych pomiędzy siecią a partnerami. Po drugie pewność, przewidywalność i możliwość ułożenia długoterminowych kontraktów na mocnych podstawach. Decyzja Spar Group co do nabycia udziałów potwierdza, że sieć Piotr i Paweł dysponuje wartościowym potencjałem. W naszej ocenie wszyscy zyskują na tej inwestycji: klienci zachowują sieć supermarketów o wysokim profilu dostarczanych usług, pracownicy – miejsca pracy, zaś dostawcy i inni kontrahenci – bezpieczeństwo oraz rozwój swojego biznesu. Spar, dzięki międzynarodowemu potencjałowi marki, posiada możliwość szybkiego rozwoju – dodał Tomasz Syller.

Decyzja UOKiK i zgoda na przejęcie sieci to mocny fundament dla dalszego rozwoju sieci. Rodzina Spar, której częścią staje się Piotr i Paweł – to najszerszy na rynku wybór wysokiej jakości świeżej żywności, w połączeniu z przyjazną i indywidualną obsługą. Obecność spółki Wasz Sklep Spar wspiera wzrost gospodarczy i stanowi wyjątkowe miejsce dla niezależnych przedsiębiorców detalicznych.

Siłą napędową zmian w sieci jest model partnerskiej współpracy z niezależnymi detalistami, który tworzy fundament tego biznesu. Wszelkie działania opierają się na idei dobrowolności i partnerstwa. Sukces finansowy partnerów oznacza sprawne działanie sieci – dlatego m.in. niska opłata za działanie w ramach sieci, nowe i zróżnicowane formaty sklepów oraz duże wsparcie ze strony Spar Group. Dotychczasowi franczyzobiorcy mają możliwość podpisania nowych umów współpracy wedle standardów obowiązujących w sieci zarządzanej przez Wasz Sklep Spar. Umowy te mają korzystne warunki współpracy, dostosowujące formaty prowadzenia sklepów pod konkretne zapotrzebowanie danego partnera. Wśród korzyści ze współpracy – poza już wymienionymi, należy wspomnieć szeroki asortyment produktów i promocje dla klientów. To także dołączenie do globalnej marki i wdrożenie najnowocześniejszych standardów – zarówno w zakresie operacyjnym, marketingowym, jak i przede wszystkim produktowym. Wasz Sklep Spar to również pewność terminowych dostaw produktów z magazynów centralnych sieci.

Spar Group Ltd jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się głównym franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie Spar Group Ltd działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl