Wojas na fali wznoszącej. Wyniki za I półrocze potwierdzają pozytywny trend

Przychody netto ze sprzedaży Grupy Wojas w I półroczu 2019 roku wyniosły 122,934 tys. zł. W analogicznym okresie roku poprzedniego było to 104,853 tys. zł.

Zysk  z działalności operacyjnej wyniósł w tym okresie 3,574 tys. zł. Warto przypomnieć, że w tym samym okresie 2018 roku firma Wojas zanotowała stratę w wysokości 886 tys. zł. Zysk netto po pierwszych 6 miesiącach tego roku wzrósł do 1,944 tys. zł,  rok wcześniej firma zanotowała stratę na poziomie 1,599 tys. zł.

Wojas: prawie 95 proc. sprzedaży na rynku polskim

Na koniec czerwca 2019 roku Grupa Kapitałowa Wojas posiadała 188 własne salony, z tego 168 pod marką Wojas i 20 pod marką Bartek, oraz 1 franczyzowy za granicą (Rosja Kaliningrad). Głównym obszarem geograficznym jest sprzedaż na terenie Polski. Udział tej sprzedaży w sprzedaży ogółem za I półrocze 2019 r. wynosi 94,1 proc. Głównym odbiorcą są konsumenci (sprzedaż detaliczna). Udział sprzedaży detalicznej w sprzedaży ogółem w I półroczu 2019 r. wyniósł 75,9 proc. Następnym w kolejności odbiorcą są jednostki zależne, których łączny udział w sprzedaży ogółem w I półroczu 2019 wyniósł 5,1 proc.

Portfolio Grupy Wojas

Wojas jest właścicielem sklepów obuwniczych. Polski producent obuwia dysponuje obecnie siecią ponad 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski.

Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce już blisko 1,5 tys. osób. Przypomnijmy od 2 kwietnia 2019 r. Wojas S.A. posiada 56 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki Bartek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl