Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

EDS Retail Park i Higasa Properties szukają najemców na SCF 2019

W ofercie EDS Retail Park i Higasa Properties znajdują się zarówno parki handlowe przygotowane do skomercjalizowania jak i obiekty, które mogą nabyć indywidualni lub instytucjonalni inwestorzy. W przygotowaniu aktualnie jest łącznie 12 inwestycji.

Na uczestników Shopping Center Forum 2019 EDS Retail Park będzie czekać wspólnie z Higasa Properties, czyli spółką należącą do tej samej grupy. Firmy przygotowały jedno stoisko (5.3), w którym będzie można zapoznać się z ofertą i porozmawiać o możliwościach współpracy.

Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties

– W trakcie SCF 2019 chcemy nawiązać nowe kontakty i uzupełnić nasz mix najemców by dostarczyć konsumentom to czego oczekują w danej lokalizacji. Na polskim rynku wciąż pojawiają się nowi operatorzy sieciowi. Osobiście jestem przekonany, że mamy im wiele do zaoferowania w obszarze możliwości komercjalizacji. Jako firma inwestycyjno-consultingowa mamy także bogate doświadczenie w sprzedaży gotowych obiektów handlowych – zapowiada Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties.

Rośnie portfolio EDS Parków

Działalność EDS Park Opatów zainaugurowana zostanie w ciągu najbliższych tygodni. Na powierzchni 1,250 tys. GLA funkcjonować mają m.in. sklep Pepco, drogeria Rossmann, a także market RTV-AGD. Bezpośrednio przed budynkiem znajdzie się ponad 20 miejsc parkingowych. W trakcie budowy jest także obiekt w Debrznie o powierzchni 1,3 tys. GLA. Otwarcie zaplanowane jest na końcówkę bieżącego roku.

– Kolejne dwie inwestycje znajdują się w Redzie oraz Legnicy. Parki odpowiednio o powierzchni 3,3 tys. i 2,6 tys. GLA są na etapie przygotowania do rozpoczęcia budowy. W trakcie targów Shopping Center Forum pojawi się okazja by nawiązać nowe kontakty, przybliżyć ekspanderom sieci handlowych potencjał jakim dysponuje nasza firma, w postaci nie tylko wspomnianych przed chwilą miejscowości. Od samego początku działalności dbamy by budować i komercjalizować obiekty w bardzo dobrych lokalizacjach, zapewniającym naszym najemcom klientelę, z kolej kupującym staramy się stworzyć jak najlepsze warunki do codziennych zakupów. Dzięki konsekwencji w działaniu, powoli zbliżamy się do osiągnięcia zakładanej powierzchni rzędu ponad 20 tys GLA, którą oddamy naszym najemcom w ciągu 12 miesięcy  – mówi Michał Nowak, prezes EDS Retail Park.

eds-retail-park

Parki handlowe w Polsce i Czechach

EDS Retail Park zajmuje się kompletnym procesem inwestycyjnym związanym z budową parków handlowych na terenie Polski i Czech. Spółka samodzielnie, kompleksowo realizuje przedsięwzięcia – od wyszukania najlepszej lokalizacji działki, projektu budowlanego po wykonawstwo i komercjalizację powierzchni.

Inwestycje realizowane przez EDS Retail Park charakteryzują się uznanymi najemcami sieciowymi, pozyskanymi dzięki wnikliwej analizie lokalizacji obiektów. Parki powstają przy kluczowych dla regionu drogach wojewódzkich lub krajowych, w miejscach z doskonale funkcjonującą siecią połączeń komunikacji miejskiej. Często są pierwszymi tego typu obiektami w poszczególnych miejscowościach. W tym roku planowane jest wybudowanie około 22 tys. mkw. powierzchni.

Profesjonalizm i unikalne podejście do inwestycji spotkało się z dużym zaufaniem największych marek handlowych branży spożywczej, kosmetycznej, czy RTV-AGD, a także lokalnych przedsiębiorcy i usługodawców. W efekcie klienci mogą wygodnie zrobić zakupy w przyjaznych sklepach wiodących sieci.