Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

C&A szuka lokalizacji pod nowe sklepy w Polsce

Obecnie posiadamy w Polsce 56 sklepów. Są to sklepy należące do C&A, nie posiadamy salonów fanczyzowych i nie planujemy naszej ekspansji w oparciu o taką strategię – mówi redakcji retailnet.pl Norbert W. Scheele, Dyrektor C&A w regionie CEE

Pierwszy sklep marki C&A w Polsce został otwarty w 2001 roku. Po niemal 20 latach obecności na naszym rynku, należąca do szwajcarskiej holdingu COFRA sieć C&A, ma już 56 salonów. To jednak nie koniec ekspansji.

– C&A stale poszukuje i poddaje ocenie nowe lokalizacje w różnych miejscach. Decyzja o tym, gdzie otworzyć kolejny sklep zależy od wielu czynników: od kryterium inwestycyjnego, atrakcyjności danej lokalizacji oraz wielu innych. Cały czas pracujemy także nad dalszą optymalizacją i modernizacją istniejącego portfolio sklepów – wyjaśnia Norbert W. Scheele.

C&A stawia na strategię omnichannel

Sieć C&A systematycznie inwestuje również w rozwój kanału e-commerce. Już obecnie posiada sklepy internetowe prowadzone w językach narodowych m.in. w Belgii, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Austrii, Polsce, Szwajcarii i Hiszpanii. Dodatkowo, w marcu 2018 roku, ruszył ogólnoeuropejski sklep prowadzony w języku angielskim, który znacząco zwiększył zasięg działania kanału online.

– Znaczenie sprzedaży online stale rośnie, a usługa Click&Collect znacznie przyśpieszyła ten rozwój. Pod hasłem: OFFLINE + ONLINE = ONE LINE nastąpiło połączenie tych dwóch kanałów sprzedażowych, co poskutkowało wyższym poziomem zadowolenia klienta. Klienci robiący zakupy online mają okazję lepiej poznać nasze sklepy, a tym samym  często stają się naszymi lojalnymi klientami – podkreśla Norbert W. Scheele.

Globalny zasięg marki C&A

Posiadając prawie 1,9 tys. sklepów w 21 krajach na całym świecie i zatrudniając około 51 tys.pracowników, C&A jest wiodącą firmą handlu detalicznego branży odzieżowej. Sklepy C&A każdego dnia goszczą miliony odwiedzających, oferując dobrą jakość produktów w przystępnych cenach dla całej rodziny. Będąc częścią COFRA Holding AG, C&A jest obecne w Europie, Brazylii, Meksyku i Chinach.