Colliers na SCF: Najemca przyszłości. Jak odnaleźć się w gąszczu nowych technologii?

Nowe technologie rewolucjonizują handel. W ostatnich latach jesteśmy świadkami przenikania się ze sobą dwóch gałęzi tego segmentu – handlu tradycyjnego i e-commerce, świata online i offline oraz zacierających się między nimi granic. Nowoczesne rozwiązania pozwalają sklepom i sieciom jeszcze lepiej docierać do swoich klientów, poprawiać komfort robienia zakupów, a dzięki temu rozwijać się i zwiększać swoje zyski.

Już 25 września na trwającym w Warszawie Shopping Center Forum 2019 – największych targach nieruchomości handlowych w Europie Środkowo Wschodniej – eksperci Colliers International, T-Mobile Polska S.A. i PRICER  będą dyskutować na temat trendów wpływających na zmiany w sektorze handlowym oraz najnowszych technologiach, jakie są obecnie wdrażane w branży retailowej. Jednym z głównych obszarów dyskusji będą innowacje pozwalające odnaleźć się sieciom handlowym w środowisku omnichannel.

Sieci handlowe w środowisku omnichannel

Sylwia Pędzińska, Senior Partner oraz Innovation & Knowledge Director w Colliers International, opowie m.in. o zmianach demograficznych i społecznych, które mają niebagatelny wpływ na rynek handlowy. Wymiana pokoleniowa i starzejące się społeczeństwa Zachodu, silna urbanizacja i związany z nią miejski tryb życia, wzrost siły nabywczej, ekonomia doświadczeń i współdzielenia (mniej ważny produkt, a bardziej doświadczenie!), a także czas, jaki poświęcamy na zakupy – to wszystko stwarza nowe szanse i wyzwania dla branży retailowej. Ekspertka Colliers opowie również o nowinkach technologicznych, sklepach bezobsługowych oraz o zmieniającej się roli personelu w sklepach.

Rafał Szymanowski, Główny Specjalista ds. Rozwoju Biznesu i Współpracy z Partnerami w T-Mobile oraz Sławomir Antonczyk, Account Manager w firmie PRICER, opowiedzą o nowych technologiach, które odmieniają rynek retailowy. Na przykładach produktów ekspert T-Mobile zaprezentuje nowoczesne rozwiązania pomagające przeprowadzić cały proces zakupowy – od wejścia do sklepu, przez wybór produktów, a skończywszy na kasie. Omówiona zostanie m.in. najbardziej innowacyjna platforma rozwiązań cyfrowych – Pricer. Dzięki niej tradycyjne sklepy mogą funkcjonować jak cyfrowe, korzystając z najnowszych technologii NFC i Digital signage. Umożliwiają one sprawne i w pełni skomputeryzowane zarządzanie sklepem, jednocześnie zapewniając klientom wiele ułatwień i benefitów, np. szybkie lokalizowanie produktów, nawigację po sklepie czy automatyczne akcje promocyjne.

Eksperci podpowiedzą też jak oceniać efektywność wprowadzonych technologii oraz ocenią ich opłacalność.

Więcej na Shopping Center Forum 2019.

Panel Colliers International „Najemca przyszłości – jak odnaleźć się w gąszczu nowych technologii?”
25 września 2019, godz. 11:05-11:50
Warszawskie Centrum Expo XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.