Uber Eats dostępny w kolejnych miastach na Górnym Śląsku

Gliwice i Sosnowiec to po Katowicach drugie i trzecie miasto konurbacji górnośląskiej, do którego trafia Uber Eats – usługa pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie. Aplikacja współpracuje z ponad 50 restauracji w obu miastach.

Jeszcze na początku tego roku, na gastronomicznej mapie Uber Eats było 5 polskich miast. W kwietniu dołączyły do niej Katowice, a dziś kolejne dwa miasta konurbacji górnośląskiej. W sumie, w całej Polsce, z aplikacji można skorzystać już w 14 lokalizacjach.

Bogaty wybór dań w menu Uber Eats

– Cieszymy się, że Gliwice i Sosnowiec są kolejnymi – odpowiednio 13. i 14. – miastami na polskiej mapie Uber Eats. Tylko w nich jesteśmy w stanie dotrzeć do potencjalnie 400 tys., a łącznie, w całym naszym kraju już do ponad 6,5 mln Polaków. W tym roku niemal potroiliśmy liczbę lokalizacji, w których dostępna jest nasza platforma. Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy nie zwalniać tempa – zapewnia Jakub Pietraszek, General Manager w Uber Eats Polska.

Oferta Uber Eats w Gliwicach i Sosnowcu to wpisanie się w sprawdzone gusta kulinarne mieszkańców konurbacji górnośląskiej, lecz także podążanie za nowymi trendami żywieniowymi. Choć Ślązacy słynną z tradycyjnych klusek śląskich czy żurku, to oferta gastronomiczna największych miast w regionie jest zróżnicowana i zawiera także restauracje specjalizujące się m.in. w kuchni japońskiej, amerykańskiej czy włoskiej.

Intuicyjna aplikacja

Uber Eats to intuicyjna aplikacja mobilna łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Co ważne: w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie.

Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej.

Uber Eats w Polsce

W Polsce usługa Uber Eats działa już od ponad 2 lat. Pierwszym miastem, w którym Uber Eats wystartował, była Warszawa. Dzisiaj jest dostępny w 14 miastach w Polsce. Oprócz stolicy, Gliwic, Sosnowca i Katowic, są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Lublin, Bydgoszcz i Toruń. Rosnąca popularność aplikacji nad Wisłą szybko sprawiła, że Polska stała się jednym z największych rynków dla tej platformy w całej Europie.

Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 250 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 60 tysięcy restauracji. Użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android znajdą Uber Eats w sklepie Google Play. Natomiast posiadacze smartfonów z systemem iOS pobiorą ją ze sklepu App Store.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.