Carrefour startuje z rozbudową Sonaty Park w Sochaczewie

Carrefour Polska, właściciel i zarządca ponad 20 centrów handlowych, przystępuje do rozbudowy centrum handlowego Sonata Park w Sochaczewie. Rozbudowany w 2014 r. obiekt zyska dodatkową powierzchnię oraz nowych najemców. Rozpoczęcie prac zaplanowano na początek 2020 roku.

Sonata Park w Sochaczewie jest największym parkiem handlowym należącym do portfolio Carrefour. Obiekt został wybudowany w 2014 r. przy istniejącym hipermarkecie Carrefour. Jego dogodna lokalizacja w pobliżu zjazdu z autostrady A2 sprawia, że jest chętnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców Sochaczewa, ale i okolicznych miejscowości.

Sonata Park zyska 4,3 tys. mkw.

Obecnie centrum liczy 11 tysięcy mkw. Po powiększeniu retail parku o 4,3 tysiące mkw., Sonata będzie mogła zaoferować dodatkowe, atrakcyjne punkty handlowo-usługowe, które zdywersyfikują i rozszerzą ofertę Sonaty. Dobudowana część obiektu będzie lustrzanym odbiciem istniejącej już części retail parku. Po rozbudowie, Sonata Park zyska dodatkowe 4,3 tys. mkw. powierzchni, a także dodatkowe miejsca postojowe.

Ewa Karska, Dyrektor Galerii Handlowych w Carrefour Polska

– Nasza strategia inwestycyjna ma na celu zaoferowanie na polskim rynku nowoczesnej, atrakcyjnej przestrzeni zakupowej oraz szerokiej i zdywersyfikowanej oferty handlowej. Podążając za aktualnymi trendami i potrzebami naszych klientów i najemców, zdecydowaliśmy o rozbudowie obiektu – powiedziała Ewa Karska, Dyrektor Galerii Handlowych w Carrefour Polska. Wybraliśmy już projektanta obiektu i obecnie trwają prace projektowe. Na początku roku ogłosimy przetarg na generalnego wykonawcę i rozpoczniemy przebudowę. – wyjaśnia Ewa Karska. – Rozbudowana galeria powiększy się o kolejne marki, a także punkty usługowe. Nowa Sonata Park będzie jeszcze bardziej nowoczesna i atrakcyjna. Zakończenie prac zaplanowano na ostatni kwartał 2020 roku – podsumowuje.

20 lokali handlowo-usługowych

Aktualnie do dyspozycji klientów jest 20 lokali handlowo-usługowych zapewniających  różnorodną ofertę. Znajdziemy w niej zarówno wiodące marki modowe o ugruntowanej pozycji, takie jak H&M, Carry, Reserved czy Sinsay jak również punkty usługowe, pocztę aptekę  oraz stację paliw. Tak różnorodna oferta pozwala mieszkańcom Sochaczewa zrobić wygodne ,kompleksowe zakupy spożywcze oraz modowe, a także skorzystać z punktów usługowych pod jednym dachem.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 tys. GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.