Lidl: cztery otwarcia w jeden dzień

28 listopada sieć spożywcza Lidl Polska zdecydowała się na otwarcie czterech nowych punktów: w Warszawie, Bytomiu, Krościenku nad Dunajcem i najbardziej wyczekiwany sklep – w Kątach Wrocławskich.

Mieszkańcy Kątów Wrocławskich tak bardzo pragnęli sklepu Lidl w swojej miejscowości, że temat ten poruszony został nawet przez ogólnopolskie media. By zwrócić uwagę na swoje potrzeby, mieszkańcy założyli grupę „Chcemy Lidla w Kątach Wrocławskich”, gdzie – powołując się na tekst opublikowany przez portal Wirtualna Polska – ponad 600 osób zbierało głosy poparcia dla swojej inicjatywy. Oprócz specjalnie stworzonej grupy, mieszkańcy regularnie kontaktowali się z infolinią sieci Lidl Polska i wysyłali prośby, aby firma otworzyła sklep w tej miejscowości. To, co zainteresowani nowym sklepem uznali za szczególnie atrakcyjne w ofercie tej sieci, to wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach i częste promocje. Liczne prośby nie mogły zostać niezauważone – Lidl w końcu zdecydował się wybudować upragniony przez mieszkańców sklep, który ruszył 28 listopada, o godzinie 7:00 przy ul. Handlowej 11.

Lidl kontynuuje ekspansję w Polsce

Sklep sieci Lidl w Kątach Wrocławskich ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ponad 1130 mkw. W obiekcie zatrudniono 24 osoby. Zmotoryzowani klienci mogą korzystać z ponad 100 miejsc parkingowych.

– Nowy Lidl w Kątach Wrocławskich to chyba najbardziej wyczekiwany sklep w Polsce. Cieszymy się, że mieszkańcom tak bardzo zależało, aby to właśnie obiekt naszej sieci powstał w tym mieście. Kupujący zawsze mogą znaleźć w sklepach Lidl wysokiej jakości produkty w niskiej, atrakcyjnej cenie. Wierzymy, że mieszkańcy Kątów Wrocławskich z chęcią będą wracać do naszych sklepów w celu dokonania zakupów – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

Natomiast w Warszawie otwarto już 35. sklep Lidl o powierzchni sprzedaży przekraczającej 1,3  tys. mkw., i parkingu na ok. 60 miejsc. Nowa placówka zlokalizowana została przy ul. Ostrobramskiej 97B. W tym samym czasie ruszył również piąty sklep Lidl w Bytomiu (przy ul. Wrocławskiej 63 G), i pierwszy sklep sieci Lidl Polska w Krościenku nad Dunajcem (ul. Jagiellońskiej 153).

W nowych placówkach wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych czy energooszczędne oświetlenie LED. Te rozwiązania mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej obiektów, uczynienie placówek obiektami energooszczędnymi, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Około 10,5 tys. sklepów Lidl na 32 rynkach

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 32 krajach istnieje około 10.5 tys. sklepów tej marki, a w Polsce ponad 670.

Firma Lidl od lat współpracuje z polskimi producentami, proponując konsumentom produkty pochodzące zarówno od branżowych liderów jak i mniejszych, lokalnych dostawców. W asortymencie sklepu znajduje się już ponad 50 produktów marek własnych oznaczonych godłem „Teraz Polska”.

W sklepach Lidl znaleźć będzie można również ofertę tygodni tematycznych z produktami charakterystycznymi dla różnych kuchni świata oraz bogatą ofertę artykułów przemysłowych, które w Lidlu pojawiają się średnio trzy razy w tygodniu. W nowych placówkach, klienci będą mogli nabyć m.in. szeroki asortyment tekstyliów oraz artykułów gospodarstwa domowego.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.