Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Rotunda ponownie otwarta. Przyciąga duża strefa spotkań i kawiarnia

PKO Rotunda wraca na mapę Warszawy. 3 tys. mkw. powierzchni, trzy kondygnacje i otwarta dla wszystkich Strefa Spotkań na poziomie +1 z kawiarnią, miejscem do odpoczynku, pracy i ciekawymi wydarzeniami.

PKO Bank Polski otwiera zrewitalizowaną Rotundę, będącą jednym z architektonicznych symboli Warszawy i Polski. Obiekt przeszedł spektakularną metamorfozę: łączy w sobie funkcje dotychczasowego budynku z oczekiwaniami mieszkańców oraz najnowszymi trendami zrównoważonego rozwoju miasta. Nowością jest otwarta dla wszystkich Strefa Spotkań z kawiarnią.

– Jestem dumny, że ponownie oddajemy mieszkańcom stolicy Rotundę, która nie tylko odzyskała swoją świetność, ale także zyskała zupełnie nową jakość. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele osób jest emocjonalnie związanych z tym miejscem, co pokazały konsultacje społeczne, gdy przystępowaliśmy do rewitalizacji. W efekcie powstała wizja nowej PKO Rotundy, która jest nie tylko siedzibą banku, ale także wielofunkcyjną, otwartą dla wszystkich i przyjazną przestrzenią. Zapraszamy klientów do banku przyszłości – nowoczesnego i inteligentnego oddziału, w którym mogą liczyć na obsługę na najwyższym poziomie – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Nowoczesna placówka bankowa i Strefa Spotkań

Na poziomie 0 i -1 znajduje się placówka bankowa. Na parterze obsługiwani są klienci indywidualni. Stanowiska doradców zostały wyposażone m.in. w ekrany dotykowe wykorzystywane do podpisywania dokumentów dla wybranych usług transakcyjnych takich jak wpłata, wypłata, realizacja przelewu czy edukacji w zakresie korzystania z bankowości elektronicznej. Do dyspozycji klientów są też trzy urządzenia samoobsługowe umożliwiające realizację wpłat, wypłat i zakładanie lokat. Przestrzeń na poziomie -1 przeznaczona jest dla klientów Bankowości Osobistej oraz firmowych. W całym budynku dostępne jest bezpłatne Wi-Fi.

Na poziomie +1 w wyniku konsultacji społecznych powstała nowa przestrzeń. W Strefie Spotkań, otwartej siedem dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-21 i 10-21 w weekend), można skorzystać z oferty kawiarni, odpocząć albo też popracować, spotkać się ze znajomymi czy wziąć udział w ciekawym wydarzeniu. Bank udostępnia tę przestrzeń organizacjom wspierającym rozwój startupów w Polsce, a także zamierza promować ciekawe wydarzenia kulturalne i prezentować najnowsze rozwiązania technologiczne z różnych dziedzin życia. Informacje o planowanych eventach o tematyce związanej z dziedzinami wspieranymi przez PKO Bank Polski będą prezentowane na multimedialnych ekranach.

Przypomnijmy, bank podjął decyzję o rewitalizacji ze względu na zły stan techniczny budynku. Prace nad projektem poprzedziły konsultacje społeczne. Wzięło w nich udział ponad 10 tys. osób, które zgłosiły 1,5 tys. pomysłów na funkcje społeczne budynku. W efekcie powstała nowa Rotunda, która jest nie tylko nowoczesną siedzibą banku, ale także otwartą dla wszystkich i przyjazną przestrzenią. Projekt nawiązuje do pierwotnego projektu Jerzego Jakubowicza, zrealizowanego w 1966 roku, i wzbogaca go o nowoczesne rozwiązania. Przywrócono transparentność szklanej elewacji, utrzymując jednocześnie komfort termiczny wewnątrz budynku. Zachowano kształt charakterystycznego, ząbkowanego dachu budynku, rezygnując jednak z mocnego podkreślenia metalowych elementów konstrukcyjnych. Budynek zachował dotychczasowy kształt, wielkość i elementy charakterystyczne dla architektury modernizmu.

Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu 2017 roku. PKO Rotunda bierze udział w procesie certyfikacji ekologicznej LEED i BREEAM.

Aktualnie PKO ma ponad 1,1 tys. placówek. Lokale sieci działają także w centrach i galeriach handlowych m.in. w Atrium Reduta, Atrium Targówek, Centrach M1, Złotych Tarasach, Galerii Krakowskiej, Galerii Katowickiej, Galerii Jurajskiej.