Immofinanz buduje kolejne obiekty

immofinanz-magdalena-kowalewska

Mijający rok w sektorze handlowym był dla naszej firmy okresem dalszej rozbudowy i optymalizacji portfela. Kluczowym wydarzeniem dla nas było przeprowadzenie procesu integracji największego centrum handlowego Immofinanz w Polsce – znanego dotąd pod nazwą Tarasy Zamkowe, z marką VIVO!, i tym samym zmiana nazwy obiektu na VIVO! Lublin – komentuje dla Retailnet.pl Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz. Firma jest wystawcą Shopping Center Forum 2020 Exhibition & Awards

Zgodnie z polityką marki VIVO! centrum zostało zrepozycjonowane, rozwijając tym samym swoją ofertę koncentrującą się na doświadczeniach zakupowych dedykowanych całej rodzinie. Nie mniej ważnym wydarzeniem był zakup parku handlowego w Łowiczu z łącznie 8 tys. mkw. Przed nami rebranding tego obiektu na markę STOP SHOP.

Plany na 2020 rok

W kontekście przyszłych trendów, w naszej ocenie, nasycenie rynku centrami handlowymi, powoduje, że gracze jeszcze intensywniej będą poszukiwać innych, nowych formatów handlowych. Takich, które można dostosować do mniejszych miejscowości, w których oferta handlowa jest nadal ograniczona. I to właśnie parki handlowe znajdą się w centrum uwagi inwestorów i deweloperów.

My, jako Immofinanz dalej umacniamy naszą pozycję wiodącego europejskiego operatora właśnie w zakresie parków handlowych. W Polsce, oprócz istniejących już obiektów tego typu, i zakupionej nieruchomości w Łowiczu, budujemy kolejne. Aktualnie finiszujemy z budową parku handlowego STOP SHOP w Siedlcach z ponad 14 tys. mkw. Zostanie on otwarty na wiosnę przyszłego roku. W 2020 startujemy także z podobnym projektem w Zielonej Górze, z 6,6 tys. mkw. Mamy już także zabezpieczone inne działki, gdyż naszym zamiarem jest wzmocnienie platformy STOP SHOP-owej w Polsce, tak by dostarczyć ofertę handlową – również od strony jakościowej, do wielu z tych mniejszych miast, w których widzimy potencjał osiągnięcia sukcesu.

Autorem komentarza jest: Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.