McDonald’s otwiera trzeci lokal w Dąbrowie Górniczej

31 grudnia 2019 r. została otwarta restauracja McDonald’s w Dąbrowie Górniczej. Nowy lokal mieści się przy ul. Manifestu Lipcowego 22 przy drodze ekspresowej S1.

– Nowy obiekt to już trzecia restauracja McDonald’s w Dąbrowie Górniczej, a 65. w woj. śląskim. To otwarcie miało miejsce w symbolicznym dniu, kiedy zamykamy stary rok i szykujemy się na powitanie nowego. Mamy nadzieję, że nasi goście będą chętnie ją odwiedzać, aby skorzystać z bogatej oferty burgerów czy napić się naszej aromatycznej kawy McCafé – komentuje Patrycja Pazio, Corporate Relations Specialist McDonald’s Polska.

Restauracja została urządzona w stylu Alphabet. We wnętrzu dominują ciepłe barwy m.in. różne odcienie żółci, które zachęcają do spożywania posiłku i spędzania w nim czasu. Meble o prostym wzornictwie i naturalnych kolorach nadają całości oryginalny wygląd. Wystrój wykańczają elementy graficzne z motywem liter alfabetu. Sala jadalna oraz strefa McCafé oferują łącznie 102 miejsc siedzących. Na zewnątrz restauracji znajduje się plac zabaw dla dzieci, ogródek z 84 miejscami siedzącymi oraz parking dla samochodów osobowych liczący 55 miejsc. Lokal jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Oferuje też darmowy dostęp do Internetu. Sprawną obsługę gości zapewnia 30 pracowników, w tym 10 menadżerów.

McDonald’s utrzymuje dynamikę rozwoju

McDonald’s utrzymuje dynamikę rozwoju. Rekordzistką pod względem liczby restauracji McDonalds’s jest Warszawa. Jednak na liście lokalizacji znajdują się nie tylko największe metropolie, ale również miasta o zdecydowanie mniejszej liczbie mieszkańców, jak np. Dębica, Kępno, Ostrowiec Świętokrzyski, czy Skierniewice.

McDonald’s Polska działa na polskim rynku od 1992 roku. Pierwszą restaurację otwarto w Warszawie. Obecnie w Polsce działa ponad 400 restauracji sieci, które zatrudniają blisko 25 tys. osób. 366 z nich to obiekty prowadzone przez 68 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.