Sky Tower podsumowuje rok

Należący do Spółki Develia wrocławski Sky Tower, obiekt funkcjonujący w formule mixed-use, ma za sobą rok dynamicznych zmian. Wśród kluczowych decyzji pojawiły się m.in. wdrożenie nowej strategii działania, zatwierdzenie flagowego projektu Sky Kitchen, wzbogacenie tenant-mix i powiększenie oferty rozrywkowej.

Poziom komercjalizacji powierzchni biurowych osiągnął blisko 98 proc. Rozpoczęto również prace koncepcyjne nad transformacją punktu widokowego, jednej z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

Sky Kitchen. Nowoczesna strefa autorskich konceptów kulinarnych

To najważniejszy projekt w Sky Tower. Stanowić będzie synergię 9 oryginalnych propozycji kulinarnych, zlokalizowanych na około 1,4 tys. mkw. powierzchni. W 2019 wybrany został wykonawca oraz zatwierdzono projekt. Podpisano również umowę z pierwszym nowym najemcą – Mango Mama. Oferująca egzotyczne dania kuchni indyjskiej i azjatyckiej restauracja dołączy do dwóch lokali – Alyki i Road, które już funkcjonują w obiekcie. Sky Kitchen będzie pierwszym tego rodzaju kulinarnym, butikowym miejscem we Wrocławiu, łączącym wyjątkowe doświadczenia smakowe z intrygującą przestrzenią.

Na poziomie +1 rozpoczęto wydzielanie części związanej z rozrywką. Jedną z największych atrakcji pierwszego piętra będzie Kolejkowo, z którym w minionym roku podpisano umowę o współpracy. Największa w Polsce makieta kolejowa zajmie powierzchnię ponad 1,5 tys.  mkw.

Przebudowie, która miała na celu poprawę dostępności punktów gastronomicznych dla klientów, pracowników biur i turystów, poddano również food court. Strefa została przeniesiona w pobliże głównych ciągów komunikacyjnych, a część najemców relokowana. Jednym z nich jest Express Marche – w efekcie restauracja zyskała nie tylko odświeżone wnętrze, ale także większą, bardziej komfortową powierzchnię. Nową lokalizację ma również Express Oriental. Dzięki tym zmianom wygospodarowano dodatkową powierzchnię biurową dla biotechnologicznego giganta o światowym zasięgu, firmy Qiagen, która w październiku 2019 przedłużyła umowę najmu w obiekcie.

Docelowo znajdzie się tu także powierzchnia dedykowana turystyce z wejściem do Punktu Widokowego oraz kasą biletową. Odwiedzany rocznie przez blisko 300 tys. osób  jest jedną z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. W planach jest modernizacja 49 piętra wieżowca.

Tenant-mix Sky Tower

Dzięki aktywności Działu Leasingu, Sky Tower zamknął rok 2019 prawie 98% wynikiem komercjalizacji powierzchni biurowych. Oprócz wspomnianej już firmy Qiagen, która przedłużyła umowę i powiększyła wynajmowany metraż o 1 500 m kw., w portfolio najemców biurowych wieżowca znalazło się pięć nowych firm: Proteng Systems, redMustang Agency, DevQube Sp. zo.o., Fenedo, HTNS. Siedmiu kolejnych najemców przedłużyło obecność w obiekcie, a pięciu z nich zdecydowało się na wynajęcie dodatkowej powierzchni.

– Nie bez znaczenia dla decyzji związanych z wynajmem, powiększaniem powierzchni oraz przedłużaniem umów jest również standard obsługi oraz całościowa oferta Sky Tower. Pracownicy biur w wolnym czasie mogą skorzystać z zakupów, wielu usług i rozrywki. Niezwykle istotne są więc zmiany, jakie wdrażamy od 2019 roku – podniosą one atrakcyjność obiektu – podkreśla Piotr Pirogowicz, Dyrektor Zarządzający w Develia S.A.

Wprowadzanie nowej koncepcji wiązało się także z adaptacją lokali i takimi zmianami w ofercie handlowej, by w całości odpowiadała potrzebom nowoczesnego rynku. Część punktów i salonów poddana została relokacji, niektóre – tak jak sieć Neonet – uległa powiększeniu i otwarta w nowej lokalizacji. Dotychczasową propozycję uzupełnili także nowi najemcy, m.in. Studio Masażu, wrocławska Galeria sztuki DNA Gallery, poradnie medyczne Analgomed oraz Harmonia, część Lux Med.

Wyróżniające eventy i wydarzenia

W 2019 Sky Tower był miejscem wielu charakterystycznych wydarzeń, cieszących się dużym zainteresowaniem. Obiekt odnalazł swój wyróżnik w cyklicznych eventach muzycznych oraz rozrywce. Koncerty w ramach Festiwalu Brzmień Niebanalnych i stand-upy przyciągały prawdziwe tłumy, a organizowane po raz kolejny Mistrzostwa Polski w biegu po schodach – Sky Tower Run – zgromadziły, również elitę biegową. W wieżowcu, jako jedynym miejscu we Wrocławiu, pojawiła się także prestiżowa wystawa Grand Press Photo 2019.

– Kierunek zmian zainicjowanych w 2019 roku będziemy kontynuować również w obecnym. Chcemy sukcesywnie realizować kolejne etapy nowej strategii – Sky Tower będzie nowoczesnym, tętniącym życiem miejscem zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Dotychczasowe modyfikacje pokazały, że idziemy w dobrym kierunku, a zaproponowane przez nas działania przynoszą efekty. Pozwala to z uzasadnionym optymizmem patrzeć na rozpoczęty rok – dodaje Magdalena Wiewiór, Dyrektor Departamentu Marketingu Biznesu Komercyjnego w Develia S.A.

Sky Tower, najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu (212 m) oraz wysokości do najwyżej położonego piętra, to miejsce niezwykłe, wyróżniające się doskonałą lokalizacją oraz wyjątkową, nowoczesną architekturą i niepowtarzalnym stylem. Powierzchnie biurowe zajmują ponad 30,5 tys. mkw., a powierzchnia przeznaczona dla butików, galerii sztuki, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje 25 tys. mkw. W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Sky Tower posiada rozbudowaną i unikalną na rynku strefę rozrywki oraz rekreacji, otwartą do późnych godzin nocnych – Klienci mogą korzystać z oferty najnowocześniejszej we Wrocławiu kręgielni Sky Bowling. Relaks i aktywność zapewnia Fitness Academy. Działa tu także pierwsza w regionie szkoła tańca Agustina Egurroli – Egurrola Dance Studio Wrocław, oferująca zajęcia dla osób w każdym wieku. Warto wspomnieć również o pełnym wachlarzu punktów usługowych dostępnych w Sky Tower: poczta, kantor wymiany walut, pralnia chemiczna, salon fryzjerski czy biuro podróży. Kierowcy mają do dyspozycji 1,5 tys. miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia obiektu, otwartego w marcu 2013, wynosi ok. 171 tys. mkw. Na 49 piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce, który jest ogromną atrakcją turystyczną. Sky Tower to jedno z największych przedsięwzięć w stolicy Dolnego Śląska, to nowy symbol miasta.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.