Redan notuje kolejny miesiąc ze spadkiem sprzedaży

Grupa Redan, właściciel sieci Top Secret, poinformowała, że w styczniu 2020 r. łączna sprzedaż tej marki wyniosła ok. 12 mln zł i była niższa o ok. 30 proc. porównując do stycznia poprzedniego roku. Bez uwzględnienia działalności na Ukrainie (sprzedaż spółki operującej na tym rynku w grudniu 2019 r.) dynamika sprzedaży wyniosła -27 proc.

W styczniu sprzedaż w sklepach Top Secret w Polsce była o 23 proc. niższa w porównaniu do roku poprzedniego, przy analogicznej wielkości sieci. W roku poprzednim po sezonie jesienno-zimowym pozostał nadmierny niesprzedany zapas.

Jak napisano w oświadczeniu, “w związku z tym w okresie wyprzedaży pozwalało to, a nawet wymagało, bardzo aktywnych działań promocyjnych prowadzących do wyższej sprzedaży. W roku bieżącym dostępność towarów z kolekcji jesienno-zimowej była o 55 proc. niższa, co spowodowało mniejszą o 40 proc. sprzedaż tych towarów. Prawie trzykrotnie wyższy był poziom towarów z poprzednich sezonów, jednak nie pozwoliło to na skompensowanie utraconej sprzedaży. Ze względu na zmiany w strukturze oferty niższy był w roku bieżącym także zapas kolekcji wiosennej, ale dzięki temu została na niej wypracowana znacząco wyższa marża handlowa. Pomimo tego, z powodu wyższego zapasu towarów z poprzednich sezonów, łączna marża procentowa uzyskana na wszystkich kolekcjach była o 1,5 pp niższa r./r.”

Top Secret traci również online

Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w styczniu 2020 wyniosły 1,7 mln zł co oznacza spadek o 40 proc. w stosunku do stycznia 2019 roku. Był on spowodowany mniej zróżnicowaną ofertą asortymentową w porównaniu do roku poprzedniego i znacznie mniejszą dostępnością, a tym samym sprzedażą towarów jesienno/zimowych, ze względu na zdecydowanie niższy poziom ich zapasu r./r.

Powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash na koniec stycznia 2020 wyniosła 31,4 tys. mkw., tj. była o 15 proc. niższa niż w tym samym momencie 2019 r.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.