scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Na warszawskim Ursynowie może powstać duża galeria handlowa

galeria-handlowa-ursynow

Dzięki przyjęciu przez miejskich urzędników nowego projektu zagospodarowania terenów między ul. Płaskowicką a powstająca południową obwodnicą stolicy, w tym miejscu będzie mogła powstać potężna galeria handlowa. Przy okazji rozbudowana ma zostać także infrastruktura drogowa.

Chodzi dokładnie o tereny, na których znajdują się stare supermarkety Auchan i Obi. Zgodnie z nowym planem, zamiast blaszaków z Auchan i Obi ma powstać nowoczesna galeria z pierzeją miejską od strony ul. Płaskowickiej. Z kolei w miejscu obecnego parkingu galeria ma być wyższa – do 13 metrów, a tam gdzie dziś jest blaszak Auchan – niższa, do 10 metrów. Po środku galerii dopuszczono dominantę – czyli wieżę do 25 metrów – podaje portal Haloursynow.pl. Właścicielem terenu dzisiejszych supermarketów Auchan i Obi jest firma Unibail-Rodamco-Westfield.

Daleka droga do powstania nowej galerii

Zanim dojdzie do budowy nowej galerii, minie jeszcze jednak sporo czasu. Na razie projekt uchwalony przez miejskich architektów został podany do publicznej wiadomości, a 18 marca w ratuszu odbędzie się pierwsza debata społeczna na jego temat. To oznacza, że realnie plan może zostać uchwalony przez radnych w okolicach wakacji.

Pierwszym etapem całej inwestycji ma być rozbudowa infrastruktury drogowej. Chodzi o poszerzenie ul. Płaskowickiej na odcinku od Gandhi do ul. Puławskiej. Jeżeli chodzi o budowę samego obiektu handlowego, to najpierw firma Unibail-Rodamco-Westfield musi uzyskać decyzję środowiskową, co może potrwać ok. pół roku. Dopiero później firma może starać się o pozwolenie na budowę.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required