Ingka Centres zawiesza czynsz i inne opłaty

Ingka Centres Polska zwalnia najemców z opłat czynszowych oraz eksploatacyjnych i marketingowych.

– W związku z podjęciem przez organy państwowe decyzji o czasowym ograniczeniu działalności centrów handlowych, w okresie obowiązywania tej decyzji, opłaty z tytułu czynszu najmu, eksploatacyjna oraz marketingowa będą zniesione  w odniesieniu do najemców, których ta decyzja dotyczy – czytamy w piśmie Ingka Centres Polska skierowanym do jej najemców.

Otrzymali oni również zapewnienie, że nie będą dochodzone żadne kary z tytułu krótszych godzin otwarcia lub zamknięcia lokalu, nawet jeżeli w umowie najmu znajdują się odmienne przepisy.

– Naszym głównym celem jest bezpieczeństwo i zdrowie naszych klientów, współpracowników i partnerów. Mamy nadzieję że dzięki współpracy, wzajemnemu zrozumieniu i wsparciu przetrwamy ten trudny czas – czytamy w oświadczeniu Ingka Centres Polska.

Grupa Ingka

Grupa Ingka w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów IKEA i pięć Punktów Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 27 sklepów IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej.

Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku. W roku finansowym 2019 ponad 30 mln osób odwiedziło polskie sklepy IKEA, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 118 mln wizyt.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.