Jerzy Tymofiejew, AmRest: centra handlowe muszą zrozumieć nasze potrzeby

Pandemia to sytuacja nowa dla wszystkich, a jej skutki dotykają całe narody, nie tylko przedsiębiorców. Okoliczności są poważne i wymagają działań na różnych poziomach, począwszy od Unii Europejskiej poprzez rządy państw czy lokalne samorządy. Jako AmRest mamy już doświadczenie z COVID-19 w Chinach – komentuje Jerzy Tymofiejew, Chief Development Officer, Amrest.

W oparciu o nasze wnioski z rynku azjatyckiego i obecnie z Europy, uważamy, że kontynuacja dostarczania żywności przez różne podmioty, w tym restauracje, odgrywa istotną rolę w obecnej sytuacji, zarówno z perspektywy społeczeństwa, jak i biznesu.  Aktualnie priorytetem spółki jest więc zapewnienie klientom bezpiecznych, niezawodnych usług i produktów za pośrednictwem działających kanałów sprzedaży: delivery, drive thru oraz na wynos. Zgodnie z najnowszymi regulacjami prawnymi, opcja dostawy może być również realizowana z restauracji zlokalizowanych w centrach handlowych, co dodatkowo zwiększa nasze możliwości, jeśli chodzi o obszar dowozu. Oczywiście każda forma działalności odbywa się przy zachowaniu rygorystycznych środków bezpieczeństwa i higieny.

AmRest: celem stabilizacja biznesu

Jako spółka podejmujemy stosowne kroki mające na celu stabilizację biznesu, zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długofalowo.  AmRest, jako członek organizacji branżowych, takich jak np. Związek Pracodawców HoReCa, uczestniczy w wypracowaniu wspólnego stanowiska dla gastronomii.

Uważamy, że szczególne wsparcie potrzebne jest w tematach pracowniczych. W zaistniałej sytuacji niezbędna jest pomoc instytucjonalna, gdyż branża restauracyjna niewątpliwie odczuje skutki tej epidemii. Rozmawiamy także z właścicielami centrów handlowych –  w tym obszarze również potrzebna jest współpraca oraz zrozumienie potrzeb drugiej strony. Obecny kryzys jest zagrożeniem dla wielu dziedzin gospodarki i tylko wspólnymi siłami możemy temu przeciwdziałać.

Autorem komentarza jest Jerzy Tymofiejew, Chief Development Officer, Amrest.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.