Karuzela w Lublińcu zyskała 3 tys. mkw. i nowych najemców

W powiększonym parku handlowym Karuzela w Lublińcu od kilku dni działa już tysiącdwustumetrowy sklep Sinasy, a w kolejnym tygodniu otworzą się jeszcze Pepco i Tedi.

– To bardzo dobra wiadomość dla rynku że pomimo niesprzyjających warunków związanych z  pandemią, sytuacja wraca do normy a najemcy są gotowi na otwieranie nowych sklepów – mówi Ewa Pakuła zajmująca się marketingiem w Karuzela Holding.

Pandemia lekko opóźniła otwarcie powiększonej Karuzeli ale do końca maja wszystkie nowe sklepy będą już działały.

8 tys. mkw. w Karuzeli

Karuzela w Lublińcu, została otwarta w 2014 roku i dziś działa ze sklepami: Biedronka, CCC, Jysk, Martes Sport, KIK, Rossmann.  Teraz powiększyła się o kolejne 3 tys. mkw i osiągnie 8 tys. mkw powierzchni handlowej.

– W związku z zainteresowaniem najemców firma podjęła dwa lata temu decyzję o rozbudowie obiektu a to co dzisiaj widzimy jest zwieńczeniem prawie dwuletniej pracy – dodaje Pakuła.

Spółka Karuzela Lubliniec, która jest inwestorem w parku handlowym w Lublińcu, jest wspólnym przedsięwzięciem polskiej firmy Karuzela Holding i belgijskiego funduszu Mitiska. Obiekty pod tą nazwą realizowane są od 8 lat na terenie całej Polski. Poprzez biura w Warszawie i Poznaniu prowadzony jest proces deweloperski od kupna działki do zarządzania gotowym obiektem. W swych działaniach Karuzela koncentruje się na budowie parków handlowych i galerii w miastach o wielkości 20.000-60.000 mieszkańców.

Obecnie pod nazwą Karuzela  działają obiekty w  Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i  Wrześni. W chwili obecnej trwają  dwie nowe budowy – w Kołobrzegu i w Ełku. W ciągu kolejnych dwóch lat spółka zamierza zbudować kolejne obiekty w Wągrowcu, Puławach i Świebodzinie oraz rozbudować te istniejące w Wodzisławiu Śląskim i Wrześni.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.