Ostatnie dni łódzkiej Sukcesji

Po 5 latach działalności łódzka Sukcesja zostanie zamknięte 30 czerwca. Od kwietnia tego roku Sukcesja była w stanie upadłości. Teraz Rada Wierzycieli upadłej spółki, która zarządzała galerią, nie zgodziła się, by syndyk dalej prowadził jej działalność.

„W związku z brakiem zgody Rady Wierzycieli na dalsze prowadzenie przez Syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki informujemy, iż z dniem 30.06.2020 Centrum Handlowo – Rekreacyjne Sukcesja zostanie zamknięte” – czytamy w komunikacie opublikowanym na facebookowym profilu Sukcesji.

5 lat z problemami

Otwarta we wrześniu 2015 roku Sukcesja to najnowsze centrum handlowe w Łodzi.  Całkowita powierzchnia to 128 tys. mkw. z czego około 45 tys. mkw. stanowiła powierzchnia najmu.  Od samego początku Sukcesja miała jednak problem z komercjalizacją. W efekcie na początku 2019 r. złożono wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, które zostało jednak umorzone 31 października 2019 r. Powodem umorzenia był brak porozumienia z  konsorcjum banków. Fabryka Biznesu, czyli inwestor Sukcesji, próbowała ratować projekt znajdując inwestora zewnętrznego. Ostatecznie o losie Sukcesji zdecydował jednak COVID.

Ofiara wirusa

W czasie zakazy handlu Sukcesja wprowadziła abolicję czynszową dla swoich najemców.  Jak informował Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu, zwolnienie z opłat czynszowych obejmowało okres od 14 marca do czasu wznowienia pracy Centrum w pełnym zakresie. „Zarząd spółki był jednomyślny: musimy pomóc najemcom przetrwać ten ekstremalnie trudny dla nas wszystkich czas, wesprzeć ich w utrzymaniu firm i miejsc pracy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wraz z odgórnym ograniczeniem działalności Centrum, a w wielu wypadkach koniecznością zamknięcia lokali, najemcy z dnia na dzień stracili źródła przychodów. Prowadzimy biznesy pod wspólnym dachem, jesteśmy partnerami niezależnie od koniunktury, na dobre i na złe” – mówił Krzysztof Apostolidis. Spółka zagwarantowała jednocześnie najemcom odstąpienie w tym okresie od – wynikających z umów – jakichkolwiek roszczeń i kar z powodu zawieszenia działalności lub ograniczenia czasu pracy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.