Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

CH Nowa Stacja: strategia oparta na lokalności przynosi rezultaty

Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju, w której nacisk jest położony na lokalność i aktywizację miejscowej społeczności, przynosi wymierne rezultaty. Po ponownym otwarciu, Nowa Stacja odnotowała wyraźnie mniejszy spadek odwiedzalności, niż wynosi średnia rynkowa i szybko zaczęła odbudowywać swoją dotychczasową pozycję.

W pierwszych dwóch tygodniach lipca 2020 liczba odwiedzających wyniosła już 95 proc. w porównaniu z pierwszą połową lipca 2019. Klienci chętnie powrócili do Nowej Stacji, korzystając z oferowanych atrakcji, a to naturalnie ma również pozytywne przełożenie na obroty w sklepach.

„Pruszków – Miasto z Duszą”

10 lipca b.r., w Centrum Handlowo- Rozrywkowym Nowa Stacja została otwarta wystawa fotografii uznanej pruszkowskiej artystki Anny Gasek. Jej niezwykłe zdjęcia przedstawiają magiczne miejsca i uchwycone obiektywem aparatu ulotne chwile, ukazując zwiedzającym piękno przyrody oraz architektury Pruszkowa i okolic.

– Cudze chwalicie swego nie znacie, przychodzi mi na myśl, gdy patrzę na przepiękne kadry Pruszkowa, stworzone przez Annę Gasek. Po obejrzeniu jej prac człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę, jak wiele ma do zaoferowania nasze sąsiedztwo i ile piękna kryje się w pozornie zwyczajnej okolicy.” – mówi Maciej Krzewiński COO i Członek Zarządu firmy ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji. – Ogromnie się cieszę, gdy mamy możliwość promowania twórczości utalentowanych artystów związanych sercem z tym regionem. Dla Nowej Stacji, która stawia na budowanie dobrosąsiedzkich relacji, bardzo istotny jest udział we współtworzeniu lokalnej tożsamości i kultury. Chcemy być czymś więcej, niż tylko miejscem, gdzie w komfortowych warunkach można kupić wszystko, co jest akurat potrzebne. Chcemy łączyć ludzi, oferując nasze przestrzenie do atrakcyjnego i wartościowego spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi – dodaje Maciej Krzewiński.

Współpraca z lokalnymi twórcami

Wystawa Anny Gasek jest kolejnym, po Projekcie Pruszkowiak, Galerii Pruszkoff i Men’s Art, przykładem bardzo udanej współpracy z lokalnymi twórcami. Zgodnie z mottem „Nowa Stacja łączy ludzi“, firma ECC Real Estate, zarządzająca obecnie centrum, stawia na poszerzanie grona klientów i ich lojalizację, między innymi poprzez wspieranie inicjatyw kulturalnych. W ten sposób Nowa Stacja buduje swoją markę dobrego sąsiada i współuczestniczy w rozwoju okolicy, a artyści, w sposób naturalny, stają się ambasadorami centrum. Co równie ważne, takie podejście spotyka się z życzliwym przyjęciem ze strony władz lokalnych, mediów i oczywiście samych mieszkańców. Ponadto w Nowej Stacji są stale organizowane różnorodne, mniejsze i większe, imprezy przyciągające osoby, które szukają rozrywki lub chcą w przyjemny sposób spędzić czas wolny. W ostatni weekend czerwca na dachu budynku odbył się niezwykle udany zlot foodtrucków, zaś obecnie w każdy czwartek wakcji można posłuchać muzyki na żywo, a w soboty wziąć udział w bezpłatnych zajęciach fitness na świeżym powietrzu, które są organizowane przy współpracy z siłownią Zdrofit.

Wystawa „Pruszków – Miasto z Duszą”  mieści się na parterze niedaleko wejścia od strony Sienkiewicza. Będzie ją można zwiedzać przez najbliższe dwa miesiące, a jeśli spotka się z większym zainteresowaniem, zostanie przedłużona. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.