Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

KG Group przygotowuje nowe centra Atut, które zmienią oblicze miast

W Suchej Beskidzkiej w miejsce niszczejących dotąd budynków powstanie nowoczesne centrum, które swoją architekturą nawiąże do ważnej części jej historii. W Krakowie na niezagospodarowanych łąkach budowany jest natomiast pierwszy duży obiekt handlowy w zachodniej części miasta. Należące do KG Group centra handlowe Atut mocno zmieniają okolice, w których powstają.

KG Group jest obecnie właścicielem sześciu centrów Atut. Trzy obiekty funkcjonują w Krakowie – Atut Ruczaj, Atut Grażyny i Atut Złocień, a kolejne w Bełchatowie, Pruszkowie i podkrakowskich Węgrzcach.

Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group

– Wszystkie nasze centra powstały w podobnych miejscach – gęsto zaludnionych, z dużym ruchem samochodowym i dobrym dojazdem, a w których brakowało odpowiedniej oferty handlowej. Każde z nich bardzo zmieniło najbliższą okolicę i mocno na nią oddziaływuje – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Podobną strategię, czyli budowę centrów Atut w miejscach, w których istnieje realne zapotrzebowanie na obiekty handlowe, krakowski deweloper realizuje przy kolejnych swoich inwestycjach. Budowany obecnie w Krakowie Atut Bielany powstaje na terenach niezagospodarowanych dotąd podmokłych łąk przy ul. Księcia Józefa, jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych miasta. Będzie pierwszym dużym obiektem handlowym w tej części miasta, skierowanym między innymi do mieszkańców takich rejonów, jak: Wola Justowska, Piekary, Bielany, Salwator, Przegorzały, Dębniki czy Liszki.

Otwarcie centrum Atut Bielany w I kwartale 2021

Atut Bielany będzie jednokondygnacyjnym centrum handlowym o powierzchni ponad 5 tysięcy m2 GLA, a wśród najemców znajdą się m.in. Biedronka, Rossmann, KiK, Action, Media Expert i Buczek. Otwarcie obiektu KG Group zapowiada już na I kwartał 2021 roku.

– Galeria Atut Bielany w Krakowie to nowe i nowoczesne miejsce na mapie Krakowa, dlatego cieszymy się że dołączamy do grona jej najemców. Uruchamiając tam jeden z najnowocześniejszych i największy sklep sieci Biedronka w Krakowie, chcemy być blisko naszych klientów oraz dać im możliwość korzystania z atrakcyjnej oferty i promocji przy okazji większych zakupów w galerii handlowej. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań Biedronka będzie nie tylko nowoczesna, ale również przyjazna klientom – mówi Mariusz Ajchler, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka.

Kolejny Atut powstanie w samym centrum Suchej Beskidzkiej, w miejscu funkcjonowania m.in. starego browaru, który trwale wpisał się w historię miasta. KG Group do tego projektu podchodzi w szczególny sposób. – Zależy nam na tym, żeby centrum było z jednej strony atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców, a jednocześnie zachowywało pamięć o ważnej części historii miasta, jaką niewątpliwie był dawny browar. Dzięki bardzo dobrej współpracy z miastem i konserwator zabytków udało nam się wypracować projekt, który łączy w sobie nowoczesność z zachowaniem wyjątkowego charakteru miejsca – podkreśla Krzysztof Gaczorek.

W przygotowaniu projekt w Suchej Beskidzkiej

Projekt krakowskiego dewelopera zakłada między innymi odbudowę od strony ul. Mickiewicza charakterystycznej wieży dawnego browaru, która będzie kluczową częścią architektury nowego centrum. Wyeksponowane zostaną również elementy konstrukcji browarniczej, które obecnie znajdują się pod ziemią. – Liczymy, że dzięki temu Atut nie będzie tylko kolejnym centrum handlowym w mieście, ale też obiektem, który dobrze wpiszę się w tradycję Suchej Beskidzkiej i będzie bardzo dobrze prezentował się w jej ścisłym centrum – zaznacza prezes KG Group.

– Z punktu widzenia gospodarza miasta cieszę się, że pojawił się konkretny inwestor i ten zaniedbany dotąd obszar przy głównej ulicy miasta ma nową szansę rozwoju i przestanie szpecić. Znam wstępny projekt i akceptuje go ponieważ znikają stare, zniszczone budowle zlokalizowane obecnie niemal na chodniku wzdłuż drogi, powstanie przestrzeń zagospodarowana w sposób nowoczesny i funkcjonalny – mówi Stanisław Lichosyt, Burmistrz Suchej Beskidzkiej.

Centrum Atut Sucha Beskidzka będzie jednokondygnacyjnym parkiem handlowym o po-wierzchni około 5,2 tys. mkw. GLA. W centrum znajdzie się dziewięć sklepów, a wśród nich m.in. Lidl, sklep RTV AGD, drogeria oraz popularne sieci dyskontowe. – W naszej ocenie Sucha Beskidzka stanowi miasto o dużym potencjale, gdzie do tej pory sklepy Lidl Polska nie były jeszcze obecne. Zdecydowaliśmy się na otwarcie sklepu również z uwagi na bardzo dobrą lokalizację – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications w Lidl Polska.

Kolejnymi inwestycjami przygotowywanymi przez KG Group są dwa parki handlowe przy ul. Nowohuckiej w Krakowie o łącznej powierzchni blisko 23 tys. mkw. GLA i centrum w Wieliczce o powierzchni ponad 18 tys. mkw. GLA, które będzie połączeniem parku handlowego z galerią.

KG Group zapowiada również nowe projekty w Warszawie oraz kolejne centrum w atrakcyjnej części Krakowa. – Wkrótce będziemy mogli opowiedzieć o szczegółach tych inwestycji – zapowiada Krzysztof Gaczorek.