Dobre wyniki GTC. Firma koncentruje się na regionie CEE

Wraz ze sprzedażą obiektów Galleria Burgas i Galleria Stara Zagora, w pełni skupiamy się na naszym portfolio w Polsce i stolicach w regionie CEE i SEE – zapowiada Thomas Kurzmann, prezes GTC. Firma jest wystawcą Shopping Center Forum 2017 CEE Edition.

W I kwartale 2017 roku zysk z wyceny nieruchomości wyniósł 24 mln euro, głównie dzięki projektom w trakcie realizacji i aktywom na sprzedaż. Zysk po opodatkowaniu wyniósł 32 mln euro. Dla porównania w analogicznym okresie roku poprzedniego było to 16 mln euro.

– GTC odnotowało bardzo dobre wyniki na akcję, które już potwierdzają znaczny wzrost wartości dla naszych akcjonariuszy. Wysokiej jakości aktywa o utrzymujących się wysokich wskaźnikach wynajmu generują stały przychód, który w połączeniu z planami rozwoju i korzystnymi możliwościami zakupów przynoszą solidny zwrot całkowity. Obecnie ponad 154.000 m kw., obejmujących takie wspaniałe projekty jak Galeria Północna, White House czy Ada Mall, znajduje się w budowie, a ponad 156.000 m kw. jest na etapie planowania, co dodatkowo odblokuje znaczną wartość portfela – skomentował Thomas Kurzmann, prezes GTC.

– Wyniki za I kw. odzwierciedlają tempo obecnego rozwoju i aktywności inwestycyjnej. To potwierdza przyjętą strategię całkowitego zwrotu z inwestycji oraz nasz cel, by w nadchodzących latach zaoferować dwucyfrowy wzrost dywidendy oraz wzrost wartości portfolio – dodał Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC.

Galeria Północna wynajęta w 89 proc.

Obecnie kluczowym projektem GTC jest budowa Galerii Północnej, która posuwa się zgodnie z planem. Oficjalne otwarcie zaplanowano na lato 2017 r. Obecnie galeria wynajęta w 89 proc. na podstawie deklaracji najemców.

Otwarcie Galerii Północnej zbliża się wielkimi krokami. Obiekt będzie pierwszym nowoczesnym, wielkopowierzchniowym centrum handlowym zlokalizowanym na Białołęce. Ponad dwadzieścia restauracji i kawiarni, ciekawe koncepty kulinarne i znane sieciowe marki, które po raz pierwszy pojawią się na północy Warszawy oraz liczne przestrzenie sprzyjające relaksowi.

– Jak wykazały nasze badania, przyjazne miejsce spędzania wolnego czasu oferujące dostęp do szerokiej oferty gastronomicznej to dla ponad połowy mieszkańców Białołęki istotny czynnik zachęcający do wizyty w nowym centrum. Głównie dlatego, że w gęsto zabudowanej dzielnicy brakuje miejsc, gdzie można się spotkać ze znajomymi, zjeść szybki lunch czy spróbować bardziej wyrafinowanej kuchni. Galeria Północna wypełni tę lukę. Projektując food court stawialiśmy więc przede wszystkim na różnorodność i dostęp do popularnych marek, takich jak: Warsztat Kulinarny, Subway, Thai Wook, które nie pojawiły się jeszcze na północy Warszawy. Oferta kulinarna galerii będzie zaspokajała różne gusta, zachęcała mieszkańców do wyjścia z domu i sama w sobie stanowiła doskonały powód do wizyty w Galerii Północnej. Po dobrą kuchnię nie trzeba już będzie jeździć na drugą stronę Wisły – komentuje dla Retailnet.pl Kinga Sistermann, Galeria Północna Leasing Director.

Jak informują władze GTC, firma posiada obecnie 154.000 mkw. GLA w budowie w 5 projektach, z czego ponad 72.000 mkw. zostanie oddana już w 2017 r. Kolejne 5 projektów oferujących 156.000 m kw. GLA powierzchni handlowej i biurowej znajduje się obecnie w fazie planowania.