Łatwiejszy dostęp do Dekady Olsztyn

Już w czerwcu dojazd do olsztyńskiej Dekady będzie łatwiejszy. Wykonawca prac remontowych przy ulicy Partyzantów zapowiada zamknięcie etapu prac, dzięki któremu nie tylko zmotoryzowani klienci Dekady znacznie wygodniej i szybciej dotrą do celu.

Ulica Partyzantów oraz Kościuszki, przy których zlokalizowane jest centrum handlowe Dekada, należą do kluczowych ulic 180-tysięcznego Olsztyna. Na rozpoczęty w drugim półroczu 2017 roku remont ulicy Partyzantów czekali nie tylko mieszkańcy miasta, ale także okolicznych miejscowości, przede wszystkim ci korzystający z usług dworców PKP i PKS, znajdujących się w pobliżu centrum. Dzięki trwającej przebudowie układu ulicznego ulica Partyzantów zyska dwa pasy ruchu w każdym kierunku, bezzatokowe przystanki dla autobusów oraz ścieżki rowerowe. W ramach inwestycji zostanie przebudowany również obszar skrzyżowania ulic Partyzantów i 1-go Maja oraz przejście pod torami kolejowymi. Ulica otrzyma alejowy charakter z zadbaną miejską zielenią i dodatkowymi miejscami postojowymi. Olsztyńska Dekada dysponuje własnym parkingiem na 60 aut jednak dodatkowe miejsca postojowe i poprawa płynności ruchu w okolicy centrum, czyli dwóch kluczowych elementów dla centrum szybkich zakupów, będą olbrzymim udogodnieniem dla klientów. Dzięki przebudowie Dekada Olsztyn będzie znacznie lepiej skomunikowana, a tym samym zyska dogodniejszy dostęp dla mieszkańców Olsztyna, okolicznych miejscowości oraz podróżnych korzystających z pobliskich dworców.

Centrum handlowe Dekada Olsztyn to obiekt w formacie convenience shopping center, oparty na idei dostępności, z wejściami bezpośrednio z parkingu. Tym co decyduje o jego sukcesie to w głównej mierze połączenie trzech czynników: dostosowany do potrzeb klientów nowoczesny i funkcjonalny format pozwalający na zaspokojenie codziennych potrzeb zakupowych, lokalizacja w ścisłym centrum miasta naprzeciwko dworców PKP i PKS oraz precyzyjnie zaplanowany tenant mix. Na 3,8 tys. mkw. olsztyńskiej Dekady znajduje się 12 salonów, min. Biedronka, Rossmann, Empik, CCC, Textil Market, Pepco, Apteka, kiosk Ruchu.

– Dekada to jedyne tego typu centrum handlowe w stolicy województwa. W czerwcu minie 6 lat odkąd nasza galeria pojawiła się w Olsztynie, a każdy kolejny rok przynosi rosnące obroty najemców i wzrost odwiedzalności. Wszyscy kluczowi najemcy przedłużają umowy najmu na kolejne lata, a klienci doceniają obecność renomowanych marek i to, że w Dekadzie mogą zrobić zakupy wygodnie i szybko. Lokalizacja świetnie się sprawdza, a poprawa infrastruktury drogowej z pewnością zachęci do wizyt w centrum kolejnych konsumentów, którzy zostaną z nami na dłużej – mówi Tomasz Boenke, Dyrektor Centrum Handlowego Dekada Olsztyn.

W obszarze bezpośredniego pieszego dostępu do centrum Dekada znajduje się 54 tys. mieszkańców, a do 30 minut jazdy samochodem liczba ta rośnie już do 230 tys. Rynek handlowy administracyjnej stolicy województwa warmińsko – mazurskiego ma wpływ na cały region i jest zasobny pod względem siły nabywczej, która stanowi ponad 115 proc. średniej krajowej. Zarówno Olsztyn jak i całe województwo warmińsko-mazurskie notują sukcesywny wzrost zatrudnienia i wynagrodzeń przy jednoczesnym spadku liczby bezrobotnych. Tylko w marcu br. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było tu o 4,7 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ub.r. (przed rokiem wzrost o 6,5 proc.). Wysoka siła nabywcza oraz przedsiębiorczość mieszkańców Olsztyna i regionu, zasilana dodatkowo wydatkami turystów korzystających z oferty usługowej i handlowej, to siła napędowa dobrej kondycji ekonomicznej miasta i kolejny czynnik przekładający się na sukces centrum handlowego Dekada.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce.