Galeria Hosso w Gubinie już otwarta

Grupa Hosso 26 października otworzyła pierwszą galerię handlowo-rozrywkową w transgranicznym Gubinie. Galeria Hosso o powierzchni 11 tys. mkw. zlokalizowana jest w odległości 100 m od granicy polsko-niemieckiej. Inwestor planuje w ciągu kilku lat rozbudowę obiektu.

– Gubin wreszcie doczekał się prawdziwego miejsca spotkań. Jednocześnie zyskaliśmy architektoniczną perełkę, która jest prawdziwą atrakcją centrum miasta. Liczymy na tysiące klientów z Niemiec oraz Polski, którzy do tej pory jako cel zakupów wybierali inne miasta. Gratulacje dla Hosso za realizację tak wspaniałej inwestycji – mówi Bartłomiej Bartczak, Burmistrz Gubina.

– Galeria Hosso bez wątpienia wzbogaci ofertę handlową naszego Euromiasta Gubin-Guben. Cieszę się, że również mieszkańcy Guben otworzyli tam swoje biznesy. Piękna inwestycja, która jest widoczna od razu po przejechaniu granicy. Moje gratulacje za wybór tak idealnej lokalizacji oraz piękną bryłę, która nawiązuje do stojącego obok Kościoła Farnego – dodał Fred Mahro, Burmistrz Guben.

Galeria Hosso Gubin

Po obu stronach Odry

Galeria Hosso w Gubinie zlokalizowana jest w bardzo atrakcyjnym miejscu – jedyne 100 metrów od niemieckiej starówki w Guben, tuż przy moście łączącym Polskę z Niemcami. To pierwsze i największe centrum handlowo-rozrywkowe w tym regionie. Jego bogata oferta została przygotowana zarówno dla rodzimych konsumentów, jak i niemieckich klientów z całego regionu, dla których Polska nadal jest bardzo atrakcyjna pod względem zakupowym jak i szerokiego wachlarza oferowanych usług.

Galerię w Gubinie wyróżnia nie tylko lokalizacja, ale i doskonale skompletowany mix najemców będący odpowiedzią na potrzeby potencjalnych klientów. Na 11 tys. mkw. rozplanowanych na trzech kondygnacjach Galerii znajduje się bogaty tenant-mix, który tworzą znane marki m.in. CCC, Hebe, Pepco, Neonet, Sinsay, Smyk, KiK, Big Star, Martes Sport, Quiosque, Wólczanka, Vistula, Vision Express, Yes oraz Carrefour.

Na ostatnim piętrze Galerii do dyspozycji klientów oddano przestrzenny foodcourt m.in. z restauracją Olimp i kuchnią orientalną, z którego można podziwiać zabytkową Farę. Tuż obok zlokalizowane jest nowoczesne Centrum Fitness Quanfit spełniające wysokie standardy i oczekiwania klientów.

Rozbudowa w ciągu kilku lat

To jednak nie wszyscy najemcy, którzy będą obecni w galerii. Ponieważ inwestor już planuje rozbudowę obiektu. W nowej część znajdzie się kręgielnia z kilkoma torami oraz wielosalowe nowoczesne kino.

Sklep CCC w Galerii Hosso Gubin

Gubin to miasto liczące blisko 17 tys. mieszkańców, niemiecki Guben zamieszkuje około 22 tys. mieszkańców. Według szacunków inwestora w oddziaływaniu centrum znajdzie się nawet 130 tys. osób.

Grupa Hosso jest właścicielem galerii handlowych m.in. w Kołobrzegu, Szczecinku, Gryficach, Białogardzie, Gubinie. Spółka obecnie realizuje kolejne inwestycje handlowe.