BOIG zakończył komercjalizację Silesia Outlet umową z marką Adidas

Ponad 800 mkw. zajmie sklep kultowej marki Adidas w Silesia Outlet, centrum wyprzedażowym należącym do 6B47. Za podpisanie umowy najmu odpowiada BOIG Property Consulting, który tą umową zakończył proces komercjalizacji obiektu.

Już wkrótce w monobrandowym salonie klienci będą mogli zakupić obuwie odzież oraz akcesoria marki Adidas, Adidas Originals, Adidas Performance i Adidas Neo.

– Monobrandowy salon Adidas, to bardzo dobra wiadomość dla klientów centrum Silesia Outlet. Dzięki temu konsumenci zyskają dostęp do szerokiej oferty marki w okazyjnych cenach – mówi Katarzyna Szabelska, Associate Director, BOIG Property Consulting. – Biorąc pod uwagę rosnącą popularność aktywności fizycznej wśród Polaków, silny segment sportowy jest kluczowym elementem dobrze funkcjonującego centrum wyprzedażowego – dodaje K. Szabelska.

Oprócz marki Adidas, segment sportowy jest solidnie reprezentowany przez inne wiodące marki sportowe m.in.: Puma, Reebok, 4F, Intersport, New Balance, Martes Sport, Sizeer, Umbro.

60 sklepów w Silesia Outlet

Centrum Silesia Outlet liczy ponad 60 salonów outletowych na 12 tys. mkw. powierzchni handlowej. Planowana jest także II faza inwestycji, która zakłada zbudowanie kolejnych 8 tys. mkw. powierzchni handlowej. Docelowo obiekt ma stać się największym centrum wyprzedażowym na Śląsku o łącznej powierzchni 20 tys. mkw. Obiekt wyróżnia doskonała lokalizacja w Gliwicach, tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków).

Inwestorem projektu jest 6B47 Poland, jeden z wiodących deweloperów w krajach niemieckojęzycznych. Obiektem zarządza Neinver, lider rynku centrów wyprzedażowych w Polsce i Hiszpanii.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) od ponad 15 lat świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.

6B47 Real Estate Investors AG to jeden z wiodących deweloperów w krajach niemieckojęzycznych z biurami w Wiedniu, Düsseldorfie, Berlinie i Warszawie. Firma realizuje projekty nieruchomościowe o wartości nieco ponad 1,7 miliarda euro. Aktualne projekty w Austrii to: Living Kolin, Althan Park, ParkFlats 23, Beatrix Spa i PhilsPlace, w Niemczech: IN-Tower, Goldstück, Will No. 16 i Kleine Eiswerder Straße.

Do grupy 6B47 Real Estate Investors AG należy 6B47 Poland – spółka koncentrująca się na projektach w głównych miastach i aglomeracjach Polski.  Aktualne projekty to Zyndrama we Wrocławiu i Silesia Outlet w Gliwicach.

Neinver to hiszpańska, międzynarodowa firma, specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości komercyjnych i logistycznych, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi. Ten wiodący operator centrów outlet w Hiszpanii i Polsce oraz drugi pod względem wielkości w Europie, posiada dwie marki własne: The Style Outlets i Factory. Firma Neinver, założona w 1969 roku, zarządza 18 centrami outlet, 5 parkami handlowymi i współpracuje z ponad 800 markami w sześciu krajach europejskich: we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Holandii. Neinver w Polsce zarządza siecią czterech centrów outlet Factory: w Warszawie (Ursus i Annopol), Krakowie i Poznaniu, a także parkiem handlowym Futura w Krakowie oraz powstającym Silesia Outlet w Gliwicach.