Koncept Helios Dream debiutuje w kolejnym mieście

13 września br. widzowie odwiedzający kino Helios w jednej z rzeszowskich galerii będą mogli oglądać filmy w pierwszej na Podkarpaciu sali Helios Dream. Mieszkańcy Rzeszowa i okolicznych miejscowości na własnej skórze sprawdzą komfort, jaki zapewniają elektrycznie rozkładane fotele oraz wyjątkową jakość obrazu i dźwięku, które gwarantuje sprzęt kinotechniczny na najwyższym światowym poziomie.  Helios, właściciel największej sieci kin w Polsce, jest partnerem SCF After Party, które będzie zwieńczeniem pierwszego dnia Shopping Center Forum 2019 CEE. Impreza odbędzie się 25 września w Space Club w Warszawie.

Unikalny koncept Helios Dream to odpowiedź na marzenie widzów o komfortowej przestrzeni do oglądania filmów. Sala Dream dzięki najnowocześniejszej technologii przeniesie widzów w nieznany dotąd w Rzeszowie wymiar kina. Kino w Galerii Rzeszów po zmianie będzie dysponowało pięcioma standardowymi salami oraz jedną salą Helios Dream (58 miejsc). W sumie multipleks będzie mógł gościć jednocześnie 1174 widzów.

Kino jak marzenie

Sale Helios Dream wyróżniają się nowoczesnym designem, są wyposażone w szerokie i komfortowe fotele z elektryczną regulacją siedzeń. Najnowsza technologia gwarantuje oglądanie filmów w wyjątkowej jakości dźwięku i obrazu. Za sprawą systemu Dolby Atmos – kilkudziesięciu niezależnych ścieżek audio rozsyłanych do głośników rozmieszczonych dookoła sali kinowej, a także w jej suficie, widzowie będą mogli jeszcze silniej przeżyć filmowe emocje. Ponadto sala w rzeszowskim kinie zostanie wyposażona w nowoczesny projektor Christie, który jest przystosowany do wyświetlania obrazu w wysokiej rozdzielczości 4K. Dzięki temu kinomani mogą oglądać wyjątkowo realistyczny obraz nasycony bogactwem żywych kolorów.

Sale Helios Dream były dotychczas dostępne jedynie w najnowszych kinach sieci. Koncept został wprowadzony do multipleksów Helios w Gdańsku, Katowicach i Warszawie.

Helios to największa w Polsce sieć kin wielosalowych – dysponuje 47 obiektami, w których znajduje się 269 ekranów i ponad 52 tys. miejsc. W 2019 r. sieć otworzyła swój najnowocześniejszy multipleks – w warszawskim centrum handlowym Blue City, a w najbliższych planach ma otwarcie kina w Pabianicach i Legionowie.