Dekada Olsztyn z nowym najemcą

Powiększa się oferta Dekady Olsztyn. Do grona jej najemców dołączy ZOO Karina – największa sieć marketów zoologicznych w północnej Polsce. Otwarcie nowego sklepu planowane jest pod koniec listopada 2019 r.

Dekada Olsztyn to nowoczesny obiekt w formacie convenience, którego oferta pozwala na zaspokojenie codziennych potrzeb zakupowych. Niebawem powiększy się ona o sieć marketów zoologicznych ZOO Karina. W ofercie firmy znajdują się karmy dla zwierząt najlepszych producentów, m.in. Acana, Bozita, ProPlan czy Royal Canin, szeroki wybór suplementów dla psów i kotów, a także galanteria, kosmetyki, przysmaki i zabawki dla czworonogów. Nowy salon zajmie powierzchnię ponad 260 mkw.

– Centrum Handlowe Dekada zlokalizowane jest w bardzo atrakcyjnej części Olsztyna. Położenie blisko dworca PKP oraz obecność takiego operatora jak Biedronka powoduje, że klienci przychodzą na codzienne zakupy. To właśnie te zalety spowodowały, że postanowiliśmy otworzyć dwudziesty czwarty sklep ZOO Karina właśnie w Dekadzie – mówi Małgorzata Kulpa, dyrektor marketingu, ZOO Karina. 

Oferta Dekady Olsztyn

Sklep ZOO Karina będzie stanowił uzupełnienie komplementarnej oferty Dekady Olsztyn, którą tworzą obecnie: supermarket Biedronka, Rossmann, Empik, CCC, Sportowysklep.pl, T-Mobile, Pepco, Apteka i Piekarnia Cymes.

– Mix najemców Dekady Olsztyn został stworzony tak, aby odpowiadać na codzienne potrzeby zakupowe naszych klientów. Nowy sklep ZOO Karina doskonale wpisuje się w koncepcję obiektu convenience i przekłada się na jeszcze większą różnorodność oferty centrum – mówi Tomasz Boenke, Dyrektor centrum handlowego Dekada w Olsztynie. 

Dekada Olsztyn to centrum handlowe znajdujące się w śródmieściu 180-tysięcznego Olsztyna. Obiekt zlokalizowany jest pomiędzy kluczowymi ulicami miasta: ul. Partyzantów i ul. Kościuszki, w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS, dzięki czemu stanowi okazję do wygodnych zakupów dla podróżnych w oczekiwaniu na pociąg lub autobus. W obszarze zasięgu centrum do 30 minut jazdy samochodem znajduje się 230 tys. potencjalnych klientów, a pieszo bez problemu dotrze tu ponad 54 tys. mieszkańców miasta. Na 3,8 tys. mkw. olsztyńskiej Dekady znajduje się 12 salonów popularnych marek. Przed budynkiem znajduje się parking z miejscami postojowymi dla 120 samochodów

Sieć centrów handlowych Dekada

Dekada jest aktywnym inwestorem i doświadczonym deweloperem nieruchomości komercyjnych. Od rozpoczęcia działalności w 2007 roku zbudowała rozpoznawalną ogólnopolską markę i stała się liderem budowy nowoczesnych centrów handlowych typu convenience oraz zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych. W portfolio Dekady znajduje się jedenaście obiektów, które pod wspólną nazwą Dekada działają w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim.