Wszystkie projekty KG Group na SCF 2019

Na wrześniowe targi Shopping Center Forum 2019 krakowski deweloper przygotowuje strefę spotkań, w trakcie których można będzie porozmawiać o flagowej inwestycji holdingu – centrum Cracovia Outlet, powstającym w Krakowie przy ul. Nowohuckiej, a także o sieci Atut – lokalnych centrach typu convenience zlokalizowanych w całej Polsce. Projekty KG Group będą zaprezentowane na stoisku BOIG nr 3.4.

– Trwa proces pozyskiwania pozwolenia na budowę. Przygotowujemy się już do uruchomienia procedur przetargowych. Do budowy całego kompleksu handlowego, w tym centrum Cracovia Outlet, firma zamierza przystąpić w IV kwartale tego roku. Otwarcie jest planowane na pierwszą połowę 2021 r. – mówi w rozmowie z Retailnet Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group.

Cracovia Outlet na Shopping Center Forum

Cracovia Outlet to projekt typu mixed use realizowany w Krakowie przy ul. Nowohuckiej. Kompleks ma łączyć liczne funkcje i dostarczać wiele różnorodnych wariantów zakupowych. Projekt, w którym flagową inwestycją będzie centrum typu outlet z cenami stale obniżonymi o 30–70 proc., zapewni w ramach jednej wspólnej strefy dwa parki handlowe, centrum fitness, a także wielkopowierzchniowy sklep z wyposażeniem wnętrz. Dodatkowym atutem będzie łatwy dostęp do komunikacji miejskiej – przystanek autobusowy znajdzie się na terenie kompleksu handlowego. Dla zmotoryzowanych przygotowane zostaną dwie opcje parkingowe: naziemna i podziemna. Ponadto zaplanowano poszerzenie okolicznych skrzyżowań i budowę odcinka drogi łączącego drogi miejskie z uliczkami kompleksu handlowego.

Cracovia Outlet to 20 tys. mkw. powierzchni GLA dla centrum outlet oraz 60 tys. mkw. (cały kompleks typu mixed use). W obiekcie przewidziano miejsce dla 120 najemców w centrum outletowym i dodatkowo 40 w dwóch parkach handlowych.

Na swoje sklepy w centrum outlet zdecydowały się dotąd m.in. marki Guess, Volcano, Intersport, Vistula, W.Kruk, jak również Mohito, Reserved, House, Cropp w formule multibrandu LPP. Ostatnio grono to zasiliły Diverse i Smyk.

Centra Atut na Shopping Center Forum

Na stoisku BOIG można będzie zapoznać się także z ofertą sieci parków handlowych Atut – koncepcji typu convenience, która już funkcjonuje w Krakowie (Atuty Ruczaj, Złocień, Grażyny), Węgrzcach k. Krakowa, Pruszkowie i Bełchatowie.

Wśród projektów, które zaprezentuje KG Group znajdzie się m.in. Atut Wieliczka. W centrum, o powierzchni 18 tys. mkw. GLA znajdzie się w sumie około 30 lokali handlowo-usługowych. Wśród najemców pojawią się m.in. duży operator spożywczy, znane marki modowe, popularne sieci dyskontowe, drogeria, księgarnia oraz sklepy z elektroniką i wyposażeniem wnętrz. W centrum Atut Wieliczka powstanie również specjalna strefa kawiarniano-restauracyjna, miejsce zabaw dla dzieci i centrum fitness o powierzchni ponad 2 tys. mkw.

– Chcemy, żeby Atut nie tylko umożliwił mieszkańcom Wieliczki i okolic zrobienie wygodnych zakupów w sklepach z bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertą, ale również był miejscem relaksu i odpoczynku – zaznacza prezes KG Group.

Atut Wieliczka będzie miał 18 tys. mkw. powierzchni GLA i 30 najemców. Otwarcie obiektu zaplanowano na 2021 rok.

Atut Wieliczka

Atut Wieliczka

Podczas targów KG Group zaprezentuje również kilka innych realizowanych obecnie projektów centrów Atut, m.in. w Krakowie przy ul. Nowohuckiej i przy ul. Księcia Józefa.

KG Group S.A. to holding spółek, których główny cel stanowi ogólnopolska działalność deweloperska w zakresie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego. Atutem firmy jest wyjątkowe połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, znajomości lokalnego rynku krakowskiego, zamiłowania do tego rynku, a także entuzjazmu, z którym KG Group, jako dynamicznie rozwijający się podmiot gospodarczy, podchodzi do tworzenia nowych obiektów komercyjnych. Grupa zrealizowała już projekty lokalnych centrów handlowych Atut – sześć obiektów pod wspólnym szyldem działa w Krakowie (Atuty Złocień, Ruczaj i Grażyny), Węgrzcach koło Krakowa oraz w Pruszkowie i w Bełchatowie. Planowane są też kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Bielany, Atut Kraków przy ul. Nowohuckiej oraz obiekty w Wieliczce i Suchej Beskidzkiej.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) od ponad 15 lat świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.