Szeroka oferta projektów firmy Mallson na SCF 2019 CEE

Mallson Polska od lat jest w czołówce firm doradczych na rynku nieruchomości z sukcesem komercjalizujących obiekty handlowe. Firma posiada w swoim portfolio łącznie ponad 100 otwartych oraz realizowanych nowoczesnych centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. oraz ponad 3 tys. sklepów. Aktualnie w procesie projektowania i wynajmu znajduje się około 60 galerii i parków handlowych. Podczas jesiennej edycji targów SCF 2019 CEE na stoisku 2.1 przedstawiciele firmy udzielą szczegółowych informacji na temat wynajmowanych projektów.

Mallson Polska specjalizuje się w przygotowaniu, realizacji i komercjalizacji różnych formatów handlowych w większych i mniejszych miastach. Ponad 10 lat temu Mallson z sukcesem odpowiadał za koncepcję komercyjną i wynajem Cuprum Arena – największego centrum handlowo-rozrywkowego w polskim mieście poniżej 100 tys. mieszkańców. Od tego czasu firma specjalizuje się w tego typu lokalizacjach, realizując projekty nawet w miastach kilkunastotysięcznych.

Galerie handlowe

Obecnie największym projektem realizowanym przez Mallson jest galeria Color Park – największe na Podhalu centrum handlowo-rozrywkowe. Ponadto, na etapie komercjalizacji znajdują się też takie centra handlowe jak Wiślanka w Żorach, Wałbrzych Centrum, Sekunda w Jędrzejowie i Metro w Kwidzynie.

Mallson specjalizuje się też w rozbudowach istniejących projektów, odpowiadając za ich koncepcje komercyjne, zmiany układu istniejących najemców oraz komercjalizację całości powierzchni najmu. Taki proces przechodzą aktualnie Galeria Maxim w Legionowie oraz Galeria Jasło. Natomiast Nowa Drukarnia w Bydgoszczy i Manhattan Gdańsk to przykłady działających obiektów, które Mallson modyfikuje, tak aby mogły dalej działać z sukcesem i sprostać rosnącej konkurencji.

Nowym obszarem działania dla Mallson jest rewitalizacja terenów postindustrialnych – aktualnie firma opracowuje finalną koncepcję architektoniczną i komercyjną wyjątkowego obiektu we Wrocławiu przy ul. Stabłowickiej. Znajdzie się tam market spożywczy znanej sieci dyskontowej oraz ok. 30 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Oryginalność projektu podkreśli uruchomienie  obiektów kulturalnych i oświatowych, w tym szkoły, przedszkola i żłobka dla kilkuset dzieci. Unikalny klimat miejsca zakupów i spędzania wolnego czasu zapewni wyjątkowa architektura bazująca na ceglanych budynkach starej fabryki, na terenie której powstaje Centrum Stabłowicka.

Parki handlowe

Doskonała znajomość handlu w mniejszych miastach procentuje także realizacjami kilkudziesięciu parków handlowych.

Mallson jest współtwórcą jednej z największych sieci parków handlowych w kraju – Multibox.  Projekty te najczęściej zlokalizowane są w sąsiedztwie marketów Lidl oraz Kaufland. Działa ich już 10, a aktualnie trwa komercjalizacja kilku kolejnych – w Głogowie, Płońsku, warszawskim Wilanowie, Szamotułach, Trzciance i Ełku. Największy z nich, mający premierę na targach SCF to Multibox Browar – jedyny duży obiekt handlowy w samym centrum Ostrowa Wielkopolskiego, który powstanie na terenie dawnego Browaru. W projekcie znajdzie się ok. 30 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych na powierzchni 15 tys. mkw.

Do zrealizowanych z sukcesem dwóch obiektów sieci Era Park Handlowy w Wieluniu i Radomsku (będących obecnie w procesie rozbudowy i rekomercjalizacji) dołączył kolejny – Era Park Warszawa Rembertów, którego wynajem właśnie się rozpoczął.

Inne parki handlowe komercjalizowane przez Mallson to m.in. TRIO w Oświęcimiu, Retalia w Grodzisku Mazowieckim, Rynek w Zawierciu, Rychtalska we Wrocławiu, Express Park w Chełmie, czy też najnowszy projekt firmy, który także będzie mieć premierę na targach SCF – park handlowy w Kępnie o powierzchni ok. 14 tys. mkw., ze stacją benzynową oraz restauracją drive.

Na stoisku 2.1 Mallson przedstawi całość swojego portfolio. Odwiedzający goście mogą liczyć na dużą i wygodną przestrzeń do zapoznania się z realizowanymi projektami oraz na liczne atrakcje, loterię i bogato zaopatrzony bar.