Rośnie sieć restauracji Azia

Nowa restauracja Azia serwująca kuchnię tajską, chińską, koreańską i japońską właśnie rozpoczęła działalność w jednym z warszawskich centrów handlowych.

– Stworzyliśmy miejsce, w którym królują cztery koncepty kulinarne. Aromatyczna kuchnia tajska Nai Thai, lepione ręcznie i gotowane na parze pierożki Dim Sum w wielu odsłonach smakowych, niepowtarzalne smaki dań gorącej kuchni japońskiej oraz orientalne barbeque na grillu koreańskim. Wszystkie potrawy są przygotowane z najwyższej jakości składników przez kucharzy pochodzących z Dalekiego Wschodu, a wnętrza naszej restauracji rodem prosto z Tajlandii sprawią, że każdy poczuje chociaż na chwilę klimat prawdziwej Azji – informuje Katarzyna Adamus z restauracji Azia.

Kuchnia azjatycka należy do najbardziej popularnych w Polsce. Z badania SW Research na zlecenie Ajinomoto Poland wynika, że o ile jeszcze dwa lat temu, co czwarty Polak (25 proc.) deklarował, że lubi kuchnię orientalną, to dziś taką deklarację składa już 70 proc. ankietowanych.

Azia Restaurants: 3 formaty w jednym

Nowy lokal działa w centrum Blue City i jest czwartym lokalem sieci w stolicy. Restauracje Azia w Warszawie działają w centrum handlowym Arkadia, przy ul. Chłodnej (otwarcie miało miejsce w październiku br.) oraz na Wilanowie (otwarcie we wrześniu br.). Sieć jest dostępna także w Poznaniu w Centrum Posnania (otwarcie miało miejsce we wrześniu br.)

Restauracje Azia działają na polskim rynku od 2 lat. Wyróżnikiem sieci jest oferowanie w jednej restauracji trzech konceptów gastronomicznych – kuchnia tajska Nai Thai, szlachetna kuchnia Dim Sum oraz klasyczna Hana Sushi, znana już dobrze w Polsce kuchnia japońska. W takim koncepcie Azia działa także w centrum handlowym Arkadia w strefie gastronomicznej Grand Kitchen, gdzie dania przygotowywane są „live”.

Azia Restaurants współpracuje również z firmami dowożącymi dania bezpośrednio do klienta – Uber Eats, Pizza Portal (Glovo), Daily i Royal Menu. Marka posiada również specjalną aplikację mobilną z programem lojalnościowym i opcją zamawiania potraw.