Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino: działalność wznawiamy stopniowo

22 lipca br. wznawiają działalność kolejne kina z sieci Multikino. Pierwsze seanse filmowe po lockdownie odbędą się w Katowicach, Kielcach, Radomiu, Rybniku, Włocławku, Olsztynie, Bydgoszczy, Słupsku, Rumi i Zabrzu. Jak podkreśla Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino, działalność odmrażana jest stopniowo.

– Kontynuujemy naszą strategię stopniowego otwierania sieci Multikino. Od 19 czerwca br. otwarte są kina w Warszawie, Poznaniu, Pruszkowie i Zgorzelcu. 10 lipca br. działalność wznowiły kina zlokalizowane w Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu i Gdańsku, a 16 lipca br. Multikino w Lublinie. Natomiast 22 lipca br. otwieramy kina w Bydgoszczy, Katowicach, Kielcach, Rybniku, Radomiu, Włocławku, Rumi, Zabrzu, Słupsku i Olsztynie. Od najbliższej środy widzowie będą mogli oglądać filmy na wielkim ekranie w 26 kinach sieci Multikino w 20 miastach w Polsce. O planowanej dacie otwarcia pozostałych multipleksów, poinformujemy w kolejnych komunikatach – zapowiada Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Od teraz widzowie mogą oglądać filmy na wielkim ekranie w 26 kinach sieci Multikino w 20 miastach w  Polsce. Sieć jest przygotowana na wyzwania związane ze wznowieniem działalności. – Wykonaliśmy ogromną pracę. Cieszymy się, że pierwsze seanse filmowe po przerwie odbyły się zgodnie z planem, a dzięki zapewnionemu przez nas zapleczu sanitarnemu i materiałom informacyjnym na terenie kin udział w projekcji był przyjemny i bezproblemowy – mówi Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Przypomnijmy, według czerwcowego raportu Multikina nt. powrotu do kina po pandemii koronawirusa prawie 50 proc. badanych deklaruje chęć obejrzenia jednego z filmów, które miały premierę przed zamknięciem kin w marcu br.

Ponad 30 kin w sieci Multikino

Multikino, należące do Grupy Vue International, to pierwszy operator, który w 1998 roku uruchomił w Polsce multipleks. Obecnie pod szyldem Multikino działają 33 kina w 27 miastach Polski z łączną liczbą 267 ekranów. W maju 2019 r. sieć przejęła kina Cinema3D, powiększając tym samym liczbę lokalizacji do 45 z 322 ekranami w 37 miastach.

Flagowe kino sieci zlokalizowane jest w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 788 osób. W maju 2019 r. uruchomione zostało wyjątkowe kino w Galerii Młociny w Warszawie. Obiekt składa się z 10 sal wyposażonych w projektory laserowe oraz skórzane, elektrycznie rozkładane fotele, dzięki którym widz ogląda filmy w pozycji półleżącej. W rozkładane fotele tego typu w pełni wyposażone są także poznańskie Multikina: Stary Browar i Malta.