Nowa inwestycja handlowa w Zawierciu

Zawiercie wkrótce zyska nową przestrzeń handlową. Park Handlowy Rynek powstaje przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej 33. Za inwestycję jest odpowiedzialna firma Mallson. Mallson jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2020.

Park Handlowy w Zawierciu zlokalizowany będzie w największym handlowym miejscu w mieście. Wraz z funkcjonującym marketem Lidl oraz sąsiednimi obiektami handlowymi, takimi jak Biedronka, Netto, Media Expert, RTV Euro AGD, Bricomarché, Jysk, Komfort, i popularnym targowiskiem miejskim stworzy łącznie ponad 15 tys. mkw. przestrzeni zakupowej.

Planowany termin otwarcia obiektu to koniec sierpnia 2020 r.

Park handlowy Rynek w Zawierciu gotowy do otwarcia

Lokalizacja obiektu blisko centrum miasta przy drodze krajowej nr 796, na trasie Katowice – Dąbrowa Górnicza, zapewni łatwy dostęp do obiektu. Park handlowy będzie skomunikowany z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i ul. Żabią. Wygodne parkingi przed budynkiem zintegrowane z sąsiadującą ofertą handlową pozwolą mieszkańcom na komfortowe zakupy, bez konieczności wyruszania do odległych miast.

Jak informują przedstawiciele firmy Mallson, projekty typu convenience to format, który najlepiej radzi sobie w obecnych warunkach rynkowych.

– Jak się okazało jest to sprawdzony koncept na wszystkie czasy, który dobrze sobie radził przed pandemią jak i w obecnej sytuacji. Jako firma Mallson już wcześniej intensywnie rozwijaliśmy ten sektor rynku i postawiliśmy na parki handlowe. Zrealizowaliśmy już około 30 takich obiektów, a aktualnie w portfolio spółki w procesie projektowania i wynajmu znajduje się kolejne kilkadziesiąt. Zgadzamy się też z dość powszechnym już poglądem, iż pandemia tylko wzmocni trend wzrostowy dla tego typu projektów – mówiła w czerwcu w wywiadzie dla SCF News / Retailnet.pl Ewa Ściubidło, prezes zarządu, Mallson Polska.

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą usługi na każdym etapie powstawania i funkcjonowania nieruchomości komercyjnych. Firma ma w swoim portfolio łącznie 100 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni około 900 tys. mkw., a obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 60 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.