Europa Centralna: komercjalizacja na poziomie 70 procent

Marce Kari doradza Jones Lang LaSalle

Marce Kari doradza Jones Lang LaSalle

Gliwicki Retail Park Europa Centralna jest sztandarowym projektem firmy Helical Poland, łączącym ideę galerii i parku handlowego. W pierwszym etapie inwestycji do użytku zostanie oddanych  ok. 67.000 m2 powierzchni handlowej netto. Budowa Europy Centralnej, której Generalnym Wykonawcą jest firma Polimex-Mostostal, potrwa około 13 miesięcy, otwarcie planowane jest na jesień 2012 roku. Całkowita wartość inwestycji przekracza 150 mln Euro.

Europa Centralna zlokalizowana jest obok największego skrzyżowania w Europie Środkowej – autostrady A1 z A4 co daje inwestycji spory zasięg oddziaływania, przekraczający 4,9 miliona osób w godzinnej strefie dojazdu.  Europa Centralna jest w prawie 70% wynajęta, a do kluczowych najemców należą m.in.: Tesco Extra, Castorama, Jula, Media Expert, RTVEuroAGD, Smyk, Reserved, H&M, KappAhl, Cubus, Lindex, Empik, CCC, Douglas, Kakadu, Super-Pharm
Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical Poland we współpracy z firmą Jones Lang La Salle.

Najnowszą umowę najmu, z marką Ski Team Helical podpisał na lokal o powierzchni ponad 1000 mkw. (oraz około 900 mkw. antresoli). Ski Team to sieć specjalistycznych sklepów narciarskich i snowboardowych, działająca na rynku od 1989 roku.

Obecnie marka Ski Team posiada dziewięć sklepów w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, oraz Katowicach. W asortymencie firmy znajdują się zarówno odzież, jak i sprzęt narciarstki i snowboardowy oraz rowery akcesoria turystyczne. Ski Team oferuje wysokiej i średniej klasy produkty znanych i renomowanych marek, takich jak Rossignol, Dynastar, Elan, Cube, Bianchi, Gary Fisher, Trek, Kona, Merida, Castelli, Sidi oraz Specialized, Spyder, Ice Peak i Ferrino. W sklepach Ski Team klienci mogą również skorzystać z punktów serwisowych, w których personel pomoże dobrać buty narciarskie, snowboardowe, a także zaoferuje naprawę i serwis sprzętu do sportów zimowych. W lecie w punktach serwisowych specjaliści od rowerów zajmują się naprawą i serwisowaniem jednośladów.

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie.
Helical Poland specjalizuje się w budowie parków i centów handlowych. Pierwszy projekt – Park Handlowy we Wrocławiu, został otwarty w grudniu 2008, drugi – Turawa Park, 40.000 mkw. centrum handlowe, finansowane przez Standard Life Investments – w kwietniu 2011 roku.
Standard Life Investements – jeden z czołowych światowych inwestorów, zarządzający aktywami wynoszącymi 8,5 mld £ oraz nieruchomościami w całej Europie, gdzie obecny jest od początku lat 90. Na polskim rynku logistycznym firma stała się wiodącym graczem budując portfolio obejmujące ponad 550 tys. mkw powierzchni logistycznej najwyższej jakości, w strategicznych lokalizacjach na terenie całego kraju.

 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016