Bożena Gierszewska- Mroziewicz, Neinver: inwestujemy nie obawiając się spowolnienia

Bożena Gierszewska-Mroziewicz

Bożena Gierszewska-Mroziewicz

Podczas obradujacej 14 lutego w Warszawie konferencji Shopping Center Business Forum 2012 Bożena Gierszewska-Mroziewicz Dyrektor d/s Zarządzania Centrami Handlowymi Neinver Asset Management Polska podkreślała, że z optymizmem patrzy na rok 2012. Jak mówi: -Perspektywy sa dobre.

Neinver prowadzi w 2012 roku dwie duże inwestycje na polskim rynku. W prawobrzeżnej Warszawie rozpoczyna budowę Factory Warszawa Annopol, pierwszego centrum typu outlet, którego otwarcie zaplanowano na pierwszy kwartał 2013 roku. W Katowicach firma buduje zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowo-usługowego , w ramach którego powstanie m.in. Galeria Katowicka. Należące do inwestycji dworzec PKP i hala podziemna dworca PKS zostaną otwarte jeszcze w 2012 roku. Z kolei Galeria Katowicka zacznie działać w okolicach połowy 2013 roku.

W Factory Warszawa Annopol, na 19 700 mkw. znajdzie się 120 lokali z ofertą polskich i międzynarodowych sieci handlowych, przed budynkiem będzie się mieścił parking dla 1400 samochodów. Factory Warszawa Annopol powstaje na działce między ulicami Annopol, Toruńską i Białołęcką. Przebiegająca w pobliżu Trasa Toruńska – której przebudowa dobiega końca – to jedna z głównych arterii stolicy po prawej stronie Wisły, stanowiąca fragment drogi krajowej nr 8.

Wśród najemców Factory Warszawa Annopol znajdą się m.in: Tommy Hilfiger, Brand, Lee Cooper, Levis, Reserved, Mohito, Cropp, House, VistulaRey Jay, Cross, Big Star, MC Arthur, Soda, Face Just Be Yourself, Tom Tailor, Sabra, 4F , Vero Moda, Wrangler/Lee, Digel, Willsoor, Gatta, Clarks, Kazar, Ochnik, Salamander, VIP Collection, Wittchen, Ko-ara, InMedio, Reebok, Campus, Dajar, Coffee Heaven i Empik Café.

W Galerii Katowickiej znajdzie się m.in. supermarket oraz sklep z artykułami RTV i AGD oraz głównie sklepy z odzieżą i obuwiem najpopularniejszych polskich i zagranicznych marek, akcesoriami, biżuterią, wyposażeniem wnętrz oraz kosmetykami. Od strony pl. Szewczyka powstaną kawiarnie i restauracje z letnimi ogródkami. Będzie także Multikino. Firmy, które już wynajęły powierzchnię handlową w powstającym kompleksie komunikacyjno-handlowo-biznesowym to m.in.: Starbucks, który otworzy trzy lokale ( w tym jeden na hali dworca kolejowego, który stanowi integralną część obiektu), Matras z dwoma księgarniami, Tchibo, biuro podróży Tui, salon z odzieżą sportową i sprzętem kempingowym 4F, sklep Hubiz, 1 Minute, Relay, Kolporter, Pasmanteria, Vip Collection, Minewine.pl, Owocowy Raj, Fotojoker, Travel Club Lufthansa. Z kolei restauracje Bacówka, Subway, KFC i Burger King wzmocnią food court przyszłego centrum. Wyłącznym agentem przy komercjalizacji Galerii Katowickiej jest firma Cushman & Wakefield.

Neinver to jedna z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Działalność firmy obejmuje komercjalizację, zarządzanie i marketing centrów outlet, centrów i parków handlowych, a także parków biurowych i magazynowych. Aktualnie Neinver prowadzi działalność w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii. W Polsce firma działa od 2000 roku.

Po oddaniu do użytku Factory Warszawa Annopol, portfolio centrów wyprzedażowych Neinver Polska będzie liczyło 5 obiektów o łącznej powierzchni 84 tys. mkw. Pierwszym centrum outlet w Polsce było uruchomione w 2002 roku Factory Warszawa Ursus, kolejne powstały we Wrocławiu i Poznaniu. Największym centrum outlet (22 tys. mkw. powierzchni handlowej) w Polsce jest działające od jesieni 2011 roku Factory Kraków.

Tagi:

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016