Retail Concept: otwarcie Karuzeli w Turku w 2013 roku

Karuzela Turek

Karuzela Turek

Pod koniec listopada 2012 r. uprawomocnił się miejscowy plan zagospodarowania terenu, na którym ma powstać park handlowy – Karuzela Turek. Plan zakłada możliwość budowy wielkopowierzchniowego obiektu handlowego. Realizacja galerii rozpocznie się na przełomie I i II kwartału, a otwarcie zaplanowano na koniec 2013 roku.

Park handlowy Karuzela Turek powstanie w centrum miasta, na terenie obecnego dworca PKS, u zbiegu ulic Dworcowej i Milewskiego. Będzie to pierwszy, nowoczesny obiekt handlowy w mieście. Przy nowopowstałej galerii nadal będzie funkcjonował  dworzec PKS.

– Jest to bardzo dobra lokalizacja handlowa, na której atrakcyjność wpływa położenie w centrum miasta. Realizacja inwestycji rozpocznie się już na początku 2013 zgodnie z założonym przez nas harmonogramem – mówi Joanna Marczak, project manager w firmie Retail Concept, zajmującej się komercjalizacją obiektu.

Obiekt będzie miał 5220 mkw. powierzchni najmu, na której znajdzie się 15 punktów handlowo – usługowych. Do dyspozycji klientów będzie ok. 200 miejsc parkingowych.

Projekt architektoniczny Karuzeli Turek przygotowała pracownia architektoniczna API z Poznania. Inwestorem jest BOZA Inwestycje.

Miejscowość Turek jest obecnie w fazie rozwoju – w Tureckiej Strefie Ekonomicznej powstaje Inkubator Przedsiębiorczości. W mieście mieszka blisko 30 tys. mieszkańców. Przez samą miejscowość przebiegają drogi krajowe nr 72 (Konin–Łódź–Rawa Mazowiecka) i nr 83 (Turek–Sieradz) oraz droga wojewódzka nr 470 (Kalisz – Koło).

Retail Concept to firma specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Do głównych obszarów jej działalności należą: komercjalizacja i rekomercjalizacja centrów handlowych, opracowywanie koncepcji architektoniczno-handlowych, a także badania rynkowe dla planowanych i istniejących centrów handlowych. Firma reprezentuje również najemców w procesie rozwoju sieci sklepów.

Reklama

European Real Estate 13-31.05.016