Trwa budowa gdańskiego projektu Forum Radunia

Forum Radunia

Forum Radunia

Multi Development Poland kontynuuje realizację pierwszego etapu prac nad wybudowaniem wielofunkcyjnego obiektu śródmiejskiego Forum Radunia (62. tys. mkw. powierzchni handlowej), zlokalizowanego w historycznym rejonie Targu Siennego i Rakowego w Gdańsku.

W sierpniu br. generalny wykonawca pierwszego etapu prac – firma Awbud SA., podjął niezbędne czynności związane z zabezpieczeniem i przygotowaniem terenu do realizacji robót i tym samym rozpoczął  prace związane z przykryciem torów 2,5 hektarową platformą żelbetową. W ciągu dwóch miesięcy wbudowano łącznie 6,1 tys. m3 betonu i 355 ton stali. Wykonano rozbiórkę części północnej wiaduktu Armii Krajowej o powierzchni 330 mkw. i łącznym tonażu 580 ton, zbudowano ściany sięgające 28 metrów wysokości, o całkowitej powierzchni przekraczającej 6,5 tys. mkw. Obecnie na budowie pracuje łącznie od 120 do 150 osób w systemie trzyzmianowym.

Rozpoczęcie prac nad Forum Radunia jest momentem przełomowym, inicjującym rewitalizację pięknego historycznie rejonu Targu Siennego i Targu Rakowego. Skierowanie w te obszary znaczących potoków ludzkich wpłynie jednocześnie na zainteresowanie różnych inwestorów, kontrahentów czy najemców.

– O wartości Forum Radunia, świadczy nie tylko jego śródmiejska lokalizacja, czy doskonała architektura, ale również przemyślany dobór najemców. W ostatnim czasie podpisaliśmy umowy najmu m.in. z Grupą Vistula na wszystkie renomowane marki tj. Vistula, Wólczanka, Deni Cler, W.Kruk, czy młodzieżowy Divers, które to brandy świetnie wpisują się w nasze zamierzenia tenant mix’u. Optymistycznie postrzegamy przyszłość naszego projektu, który wreszcie zrepozycjonuje centrum Gdańska – powiedziała Małgorzata Słowik, Head Leasing w Multi Development Poland.

Według przeprowadzonych badań obecny przepływ ludności w rejonie Targu Siennego i Rakowego szacuje się na 18 milionów osób rocznie, natomiast po otwarciu Forum Radunia, budowie komunikacyjnego węzła integracyjnego z nową stacją Szybkiej Kolei Miejskiej oraz modernizacji towarzyszącej infrastruktury drogowej, prognozy przewidują wzrost do 25 milionów.

Multi Corporation jest deweloperem i zarządcą śródmiejskich powierzchni handlowych w Europie i Turcji, składającym się z firm zależnych zajmujących się zarządzaniem majątkiem, inwestowaniem i deweloperstwem. Multi, z siedzibą w Holandii, jest obecne w 13 krajach Europy: Belgia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Polska, Ukraina i Turcja.

Reklama

Galeria Jurajska