Monnari kolejnym najemcą Nowego Rynku

Wizualizacja Centrum Handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze

Wizualizacja Centrum Handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze

TK Development podpisał umowę z kolejnym najemcą modowym. Monnari zajmie 207 metrów kwadratowych i poszerzy modową kategorię Nowego Rynku.

O Nowym Rynku można powiedzieć, że powstaje nowa śródmiejska galeria handlowa o charakterze modowym. – W ramach łącznej powierzchni najmu wynoszącej 24 tys. m kw. aż 72 proc. przeznaczone jest dla najemców działających w branży odzieżowej i obuwniczej. Nietrudno wyliczyć, że z liczbą 17,3 tys. mkw. przeznaczonych pod modę, Nowy Rynek wybija się na tle obiektów konkurencyjnych – zaznacza Jarosław Lipiński, Dyrektor Działu Najmu i Rozwoju, TK Development.

W gronie najemców reprezentujących modę znajdują się już: H&M, Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved, Carry, grupa Inditex z markami Bershka i Stradivarius. Z ostatnich umów najmu reprezentujących sektor mody warto wymienić właśnie zakontraktowane Monnarii, jak i Pako Lorente.

Nowy Rynek powstaje w sercu Jeleniej Góry, w miejscu istniejącego Dworca PKS, z którym docelowo zostanie zintegrowany. Centralna lokalizacja zapewnia doskonały dostęp zarówno od strony ul. Jana Pawła II jak i od ul. Podwale. Na 2 poziomach powierzchni handlowej może powstać 115 sklepów i punktów usługowych. Łączna powierzchnia Nowego Rynku wyniesie 56 tys. mkw., z czego 24 tys. mkw. to powierzchnia najmu.

Budowa Nowego Rynku przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą robót budowlanych jest Erbud SA. Otwarcie zaplanowano na jesień 2015 roku.

Nowy Rynek to inwestycja realizowana wspólnie przez dewelopera TK Development i fundusz inwestycyjny Heitman. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

TK Development będzie wystawcą marcowej edycji Shopping Center Forum 2015. Firma swoje projekty zaprezentuje na stoisku nr 3.5.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016