Prezes Giacomo Conti: nie wykluczamy otwarcia nawet 12 nowych salonów

Salon Giacomo Conti

Salon Giacomo Conti

Sieć Giacomo Conti oferująca odzież męską, realizuje zapowiedziany plan ekspansji. Obecnie spółka podpisała umowę najmu na drugi salon w Bydgoszczy.

Nowy salon mody męskiej Giacomo Conti w galerii handlowej w Bydgoszczy zajmie 143 mkw. Datę otwarcia szacuje się na 10 września 2015 roku. Będzie to drugi sklep stacjonarny tej marki w mieście.

12 nowych sklepów w 2015

– Jak zapowiadaliśmy na początku roku, nie wykluczamy nawet 12 nowych salonów w 2015 roku. Dynamiczna ekspansja oraz optymalizacja istniejącej sieci sprzedażowej, stanowi obecnie kluczowy punkt naszej strategii, zważywszy na pozytywny odbiór obecnych kolekcji oraz wciąż rosnącą sprzedaż – mówi w rozmowie z portalem Retailnet współwłaściciel marki Giacomo Conti, Zbigniew Markowski.

Marka Giacomo Conti poszukuje coraz większych powierzchni handlowych i jednocześnie powiększa istniejące już lokale – przykładem jest oddany w ostatnim czasie relokowany salon w Focus Mall Zielona Góra, którego metraż zwiększono do 150 metrów kwadratów.

Optymalizacja sieci

Założona w 2006 roku sieć przechodzi właśnie proces optymalizacji w wyniku którego powiększane są salony najbardziej rentowne, a zamykane sklepy nie prosperujące zgodnie z założeniami. Obecnie Giacomo Conti posiada ponad 50 salonów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016