Trwają prace przygotowawcze do budowy Galerii Tomaszów

Wizualizacja Galerii Tomaszów

Wizualizacja Galerii Tomaszów

Grupa Acteeum wraz ze współinwestorem Rockcastle Global Real Estate Company Limited dokonała zakupu gruntu po byłej fabryce włókienniczej u zbiegu ulic Warszawskiej i Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim. Obecnie przygotowuje przetarg na generalne wykonawstwo pierwszego wielkopowierzchniowego obiektu handlowego w mieście.

Galeria handlowa

Galeria Tomaszów to obiekt o powierzchni 16,4 tys. GLA. Dla klientów galerii przewidziano 450 miejsc parkingowych. Planowane otwarcie to drugi kwartał 2016 roku.

Na terenie inwestycji zakończyły się już prace wyburzeniowe związane z nieodtwarzanymi budynkami, jakie znajdowały się na terenie. W chwili obecnej przygotowywany jest przetarg na generalne wykonawstwo obiektu. Planowane prace konstrukcyjne rozpoczną się w 2015 roku.

– Czekamy na moment rozpoczęcia prac związanych z budową Galerii Tomaszów. Obiekt będzie doskonale usytuowany w sa¬mym środku miasta i nareszcie zapewni mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego szeroką ofertę handlową wiodących, polskich, jak i międzynarodowych najemców. Wyjazdy do Łodzi czy Piotrkowa Trybunalskiego w celach zakupowych nie będą już koniecznością, a sam obiekt dzięki imponującej fasadzie, przestronnych wnętrzach i bogatej ofercie stanie się nowym miejscem spotkań w mieście – mówi redakcji Retailnet Tomasz Szewczyk, Managing Director w Acteeum Central Europe.

Plany inwestora

Grupa Acteeum realizuje plan rozwoju w Polsce. W ostatnim czasie portfolio projektów Acteeum zostało rozszerzone o realizowane we współpracy z Immofinanz Group galerie handlowe pod nazwą Vivo!. Wśród projektów, jakie powstaną w ramach budowanej z austriackim inwestorem sieci znane są już Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno. Kolejne projekty własne Acteeum oraz powstające w ramach joint venture są na etapie przygotowań.

Powiększeniu uległ także dział komercjalizacji Grupy Acteeum. Do zespołu leasingowego dołączył Leasing Director Mariusz Kowalczyk obejmując projekty w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Stalowej Woli. Z kolei Joanna Klimaszewska, odpowiedzialna w ostatnich latach za komercjalizację rozbudowywanych dla CBRE Global Investors Ogrodów obejmując stanowisko Leasing Director odpowiada z ramienia Acteeum za projekt w Krośnie.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu.

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016