Tak będzie wyglądać obiekt w Żyrardowie

– Projekt parku handlowego zlokalizowanego w Żyrardowie k/Warszawy jest na etapie opracowywania dokumentacji budowlanej niezbędnej do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę – informuje Elżbieta Krawczyk, przedstawicielka inwestora, firmy Elbfonds Development Sp. z o.o. Projekt zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Business Forum, które odbędzie się 14 lutego 2012 roku w Warszawie.

Park handlowy będzie zlokalizowany przy ul. 1-go Maja. Park powstanie na działce o powierzchni 2,45 ha. Obiekt ma mieć w sumie około 8 tys. mkw. powierzchni handlowej. Będą tam funkcjonowały wolnostojące budynki handlowe o powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. powierzchni z możliwością podziału na mniejsze lokale. Komercjalizacja obiektu jest prowadzona jest samodzielnie przez inwestora. Elbfonds ma już podpisaną umowę najmu jednego z lokali z siecią elektromarketów Mediaexpert. Przy obiekcie będzie funkcjonował parking na około 130 miejsc. Otwarcie parku przewidywane jest na koniec 2012 roku. Obiekt został zaprojektowany przez Studio Architektoniczne Ozone z Wrocławia.

Elbfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek Elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat angażując się w obiekty handlowe jako inwestor i deweloper. Fundusz zrealizował już kilka mniejszych inwestycji w Polsce o łącznej powierzchni najmu 20 tysięcy metrów kwadratowych. Obecnie realizuje lub zamierza zrealizować kilka projektów w rodzaju convenience shopping center, m.in. w Piekarach Śląskich, Poznaniu czy Lubinie. We wrześniu 2011 roku firma inwestor otworzył centrum handlowo-usługowe Józefosław w Piasecznie koło Warszawy.