Trzy Korony w Nowym Sączu

CD Locum, inwestor galerii Trzy Korony w Nowym Sączu zmienił koncepcję, tak aby zyskać dodatkową powierzchnię na usługi typu fitness, SPA oraz kręgielnię – donosi portal naszemiasto.pl. Obiekt miałby  21 metrów wysokosci, a nie nie 12,5 metra, jak przewidywał projekt przyjęty przez miejski wydział architektury.  Zmiany są na tyle duże, że będzie potrzebna modyfikacja miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy mają możliwość zgłaszania uwag do 8 lutego 2012 roku.

Galeria Trzy Korony to obiekt o charakterze wielofunkcyjnego centrum handlowo- usługowo-rozrywkowego, który powstaje w centrum Nowego Sącza przy ulicy Lwowskiej, Modrzejewskiej i Krańcowej. Obecnie CD Locum, inwestor, który jest odpowiedzialny także za komercjalizację obiektu jest na etapie prowadzenia rozmów i negocjacji z kluczowymi najemcami. Na liście dotychczas pozyskanych najemców są m.in. Zara, Bershka czy Stradivarius. W galerii będzie funkcjonować ok. 130 sklepów zlokalizowanych na łącznej powierzchni najmu wynoszącej ponad 36 tys. mkw. Szacowany koszt inwestycji to około 300 mln zł. Planowany termin otwarcia to przełom 2012 i 2013 roku.

Inwestorem projektu jest spółka celowa działająca pod firmą „CD Locum sp z o.o. – III” Spółka Komandytowo-Akcyjna funkcjonująca w ramach Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Sektora Nieruchomości 2, zarządzanego przez TFI Copernicus S.A. Koncepcja architektoniczno-budowlana przedsięwzięcia wykonana została przez biuro projektowo-doradcze Arkus z Gliwic.