Sieć Drogerie Natura liczy obecnie 246 salonów, w tym 98 w galeriach

Obecnie z 246 wszystkich lokali należących do sieci, 98 znajduje się w galeriach. Jak informowaliśmy, w grudniu 2011 roku otwarto salon w gryfińskiej Galerii Muszkieterów oraz w Galerii Stokrotka w Sanoku. Drogerie Natura są obecnie drugą co do wielkości sprzedaży siecią produktów kosmetyczno-drogeryjnych w Polsce.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2011 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie spółki Polbita, właściciela i operatora sieci sklepów drogeryjnych Drogerie Natura, przez Interchem. W wyniku koncentracji Interchem nabędzie 100 proc. akcji spółki Polbita od irlandzkiej grupy kapitałowej IWP International. Nowa wizja rozwoju Grupy Iterchem zostanie zaprezentowana w lutym 2012 roku.

Interchem S.A. zajmuje się hurtową sprzedażą perfum, kosmetyków oraz środków czyszczących. Jest także właścicielem sklepów Drogerie Aster. W wyniku transakcji sieć sklepów drogeryjnych zarządzanych przez Interchem zwiększy się trzykrotnie: do 375 lokalizacji w Polsce. Interchem istnieje na rynku od 1996 roku. Spółka Polbita prowadzi sprzedaż detaliczną kosmetyków i artykułów toaletowych za pośrednictwem sklepów Drogerie Natura.