Marcin Bednarek, wiceprezes zarządu BPH TFI

Otwarcie Cinema 3D w kaliskiej Galerii Tęcza zaplanowano jeszcze w tym miesiacu. Będzie to pierwszy multipleks w regionie.  Pięciosalowe kino może pomieścić jednocześnie ponad 1200 widzów. Cinema 3D w Galerii Tęcza będzie dysponować pięcioma salami, z których trzy przystosowane będą do projekcji filmów w trójwymiarze. Kino zostało wyposażone w najnowsze projektory cyfrowe i jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kaliskie centrum handlowe znajduje się w miejscu znanego mieszkańcom miasta supersamu Tęcza. Dawny Społem zamienił się w budynek o powierzchni całkowitej liczącej 33,7 tys. mkw. Oficjalne otwarcie galerii odbyło się 22 października 2011 r. Tego dnia obiekt odwiedziło prawie 100 tysięcy osób.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, galeria ma zostać sprzedana spółce celowej związanej z amerykańskim funduszem Blackstone Real Estate. Kwotę transakcji ustalono na 39,8 mln euro netto.

Rank Progress SA do którego należy obiekt to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

W latach 2001 – 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw. oraz 6 własnych galerii handlowych o łącznej powierzchni 136 tys. mkw. – w Legnicy, Kaliszu i Jeleniej Górze oraz sprzedanych już obiektów w Zgorzelcu, Kłodzku i Zamościu. W latach 2007 – 2011 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw. W trakcie budowy znajdują się centra handlowe w Miejscu Piastowym koło Krosna i w Świdnicy.