Sklep Pepco

Nowa gdańska restauracja McDonald’s będzie mieścić się przy wjeździe do Morskiego Parku Handlowego, obiektu należącego do Liebrecht & wooD. Jej otwarcie zaplanowano jeszcze w 2012 roku.  Na powierzchni blisko 2400 mkw. do końca 2012 roku powstanie lokal typu McDrive. Sieć restauracji typu fast food wydzierżawiła teren 2360 m2 na okres 30 lat (z możliwością przedłużenia na kolejne 10). W transakcji pośredniczyła firma CB Richard Ellis.

McDonald’s jest jedną z największych i najbardziej znanych sieci barów szybkiej obsługi. Większość (ponad 70 proc.) z działających obecnie restauracji McDonald’s w Polsce to lokale McDrive, czyli takie, które poza klasyczną salą jadalną oferują zmotoryzowanym gościom możliwość zakupu produktów z pojazdu.  
– Morski Park Handlowy w Gdańsku ma doskonałą lokalizację i zróżnicowaną ofertę, obejmującą centrum outletowe, hipermarket spożywczy, artykuły dla domu i ogrodu i inne. Cieszymy się, że już niedługo obok charakterystycznej latarni morskiej będącej wyróżnikiem parku, zaświeci również dobrze znane i lubiane, duże, żółte M – mówi Patrick Van Den Bossche, Dyrektor Zarządzający Liebrecht & wooD.
 

W transakcji pośredniczyła firma CB Richard Ellis.Całkowita powierzchnia działki Morskiego Parku Handlowego to 160 247 mkw. W jej skład wejdzie także parking na 1500 samochodów. Kompleks tworzyć będą trzy niezależne obiekty, wielkopowierzchniowe sklepy, galeria handlowa, lokale gastronomiczne i pomieszczenia biurowe pod najem.
W ramach pierwszej fazy inwestycji otwarte zostały w kwietniu 2011 roku: market OBI oraz hipermarket Carrefour wraz z galerią handlową, licznymi butikami i punktami usługowymi. Nad galerią handlową znajdują się również powierzchnie biurowe do wynajęcia. Częścią Morskiego Parku Handlowego jest także, istniejące od 2005 roku, centrum wyprzedażowe Fashion House Outlet Centre.
Połączenie formuły outletu i tradycyjnego parku handlowego w jednym kompleksie jest pierwszym takim rozwiązaniem realizowanym przez Liebrecht & wooD w Polsce, sprawdzonym już wcześniej przez dewelopera w parku handlowym West Park w Bukareszcie.

Liebrecht & wooD to europejska firma deweloperska, realizująca od ponad 15 lat projekty na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Jako jeden z niewielu deweloperów, Liebrecht & wooD zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, od koncepcji po zarządzanie obiektem. Wysokie walory architektoniczne zrealizowanych projektów, znalazły uznanie jurorów wielu europejskich konkursów, w tym jury nagrody CEE Retail Awards 2009 za projekt Fashion House Outlet Centre Warsaw. W kwietniu 2009 r. firma odebrała także nagrodę „Dewelopera Roku” w Rumunii na Europa Property SEE Real Estate Awards. Główna działalność firmy skupia się na realizacjach biurowych, parkach handlowych oraz centrach typu outlet (Fashion House Outlet Centre), zlokalizowanych w głównych miastach Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, takich jak: Warszawa, Gdańsk, Sosnowiec, Bukareszt, Belgrad, Moskwa i Sankt Petersburg