Korona Kielce

Spółka Glitter Polska Sp. z o.o. oferująca biżuterię i akcesoria dla pań, w roku 2012 nie planuje nowych otwarć.   W 2011 roku Glitter uruchomił nowy salon w Galerii Otrovia w Ostrowie Wielkopolskim, a kolejne placówki zamierza otworzyć za dwa lata. Spółka ma podpisane uwowy najmu w powstajacych galeriach:  CH Wzgórze w Gdyni i poznańskiej Łacina – dowiedział sie  Retailnet.pl. Nie wyklucza też możliwości otwarcia kolejnych sklepów w największych miastach Polski, jeśli pojawią się ciekawe oferty.

Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 31 salonów zlokalizowanych w centrach i galeriach handlowych w większych miastach na terenie całego kraju. Butiki z biżuterią marki znajdziemy m.in. w warszawskich obiektach handlowych: King Cross Praga, Sadyba Best Mall, Wola Park, CH Janki czy Targówek.

Pierwszy sklep Glitter otwarto w 1992 roku w Skövde w Szwecji. Obecnie istnieje łącznie ponad 280 sklepów Glitter w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii i Polsce. Koncepcja firmy zakłada sprzedaż we własnych sklepach niedrogiej biżuterii, produktów do włosów i dodatków dla pań w każdym wieku.

Glitter jest częścią szwedzkiego koncernu handlowego Bergendahl & Son AB, należącego od czterech pokoleń do rodziny Bergendahl-Mylonopoulos.