Jan Mroczka, Prezes zarządu Rank Progress

Obiekt handlowy w Lublinie, którego inwestorami są UBM i Immofinanz Group, zmienia nazwę z FMZ Lublin na Park Handlowy Tatary. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpi 8 marca, ale część najemców otworzy swoje lokale w kwietniu i maju br. Park zlokalizowany jest u zbiegu ulic: Mełgiewskiej i Turystycznej.

– Otwarcie centrum handlowego FMZ Lublin, które docelowo będzie nosić nazwę Park Handlowy Tatary zaplanowaliśmy na 8 marca. Wówczas zostanie otwarty market Praktiker. Następnie, sukcesywnie swoje sklepy otworzą kolejni najemcy – Jula oraz Rossmann w kwietniu, a w maju dołączy do nich Media Expert – komentuje Peter Obernhuber, członek zarządu UBM Polska.

Budowa parku rozpoczęła się w maju 2011.Centrum powstało na terenie 27 tys. mkw. Powierzchnia całkowita nowych obiektów wynosi 13,85 tys. mkw., z czego 8 ,9 mkw. przypada na market budowlany Praktiker. Pozostałe 5 tys. mkw. powierzchni przeznaczono na oddzielny pasaż handlowy. Wśród najemców pasażu znajdują się sklepy: Rossmann i Jula, które będą wynajmować odpowiednio 407 mkw. i 2983 mkw . Pozostałą powierzchnię zajmie Media Expert. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się już budynek handlowy E.Leclerc. Ponadto dla klientów dostępny będzie parking na ponad 700 samochodów.

Autorem projektu jest pracownia Bolesława Stelmacha. Za realizację odpowiada UBM Polska, natomiast za komercjalizację Ires Polska.

Wywodząca się z Austrii firma UBM Polska sp. z o.o., jest obecna na naszym rynku od 1993 roku. Spółki z grupy UBM zajmują się działalnością deweloperską, projektową, budowlaną oraz facility management. Świadczone przez nie usługi obejmują wszystkie fazy opracowywania projektu, włącznie ze sprzedażą inwestorom instytucjonalnym lub indywidualnym. UBM w Polsce działa na rynku nieruchomości komercyjnych, hotelarskich oraz nieruchomości mieszkaniowych. Firma posiada trzy oddziały zlokalizowane w głównych miastach Polski: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.