CH Jantar

Warszawa Do grona najemców rozbudowywanej części CH Jantar w Słupsku dołączy JULA. Sklep zajmie powierzchnię 3150 mkw. Obecnie JULA posiada w Polsce dwa sklepy w Warszawie oraz jeden we Wrocławiu. Wkrótce zostanią otwarte kolejne sklepy w Łodzi i Lublinie. JULA to znana i ceniona w Szwecji (33 sklepy)  i Norwegii (11 sklepów) sieć multimarketów oferujących ponad 13 000 produktów, w tym marek własnych niedostępnych w innych sklepach. W asortymencie sklepów znajdują się produkty  niezbędne do renowacji m.in.: domu, ogrodu, garażu, produkty RTV i AGD oraz odzież robocza i akcesoria dla majsterkowiczów.

CH Jantar jest obecne w Słupsku od ponad trzech lat.  Od  momentu otwarcia jest bardzo dobrze oceniany i lubiany przez klientów. 55 proc. klientów Jantara to mieszkańcy Słupska, a 45 proc.  przyjeżdża tu z okolicznych miejscowości. Profil klientów jest charakterystyczny dla dominującego, regionalnego centrum handlowego: przeważają kobiety i młodzi ludzie o średnim i wyższym statusie materialnym.

15 listopada 2011 r. otwarto pierwszą „modową” część rozbudowywanego Jantara o powierzchni 7 tysięcy metrów kwadratowych. Znalazły się tu sklepy m.in. takich marek jak: ZARA, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Diverse, Reporter, Tally Weijl, Ryłko, New Yorker, Ecco, Pretty Girl, Glitter, Sephora, Marylin, Skarabeusz i  Carte d’Or. Część z nich to nowe marki w Słupsku.

Łączna powierzchnia Centrum Handlowego Jantar wynosi w tej chwili ponad 30 tys. mkw. Już w maju centrum zostanie  powiększone do prawie 46 tys. mkw. i będzie jednym z największych i najnowocześniejszych z centrów handlowych na Pomorzu z rozbudowaną częścią rozrywkową (6-cio salowe Multikino, bowling). Dotychczasowa oferta 3 restauracji fast-foodowych powiększy się wkrótce do ponad 10 punktów gastronomicznych. Obecnie Jantar jest skomercjalizowany w 93%.
 

Centrum zostanie powiększone w tym roku do prawie 46 tys. mkw. Znajdzie się tutaj część rozrywkowa z kinem, bowlingiem i salą fitness. Wkrótce powiększy się także oferta restauracji fast-foodowych do 11 punktów gastronomicznych serwujących kuchnie z różnych stron świata. Food court w Jantarze wyniesie łącznie 2600 metrów kwadratowych.

Mayland Real Estate realizuje proces deweloperski i będzie odpowiedzialny za bieżące zarządzanie nieruchomością. Spółka ma na koncie trzy centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku i planuje w najbliższych latach budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 300 tys. mkw. GLA.