Wizualizacja obiektu

Centrum handlowe Supersam będzie zlokalizowany w centrum Katowic, w niewielkiej odległości od Dworca Głównego PKP oraz w pobliżu Dworca PKS. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 46 tys. mkw. a powierzchnia handlowo-usługowa – około 19 tys. mkw. Na dwóch kondygnacjach powstanie około 90 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów będzie również trzypoziomowy parking samochodowy na 400 miejsc. Obiekt został zaprojektowany przez biura architektoniczne Benoy oraz Konior Studio.

Budowa  Supersamu, inwestycji realizowanej przez Resolution Property i Centrum Development & Investments (CDI), rozpocznie się jeszcze w 2012 roku. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na 2013 rok. – Wprowadzamy ostatnie poprawki w projekcie dotyczące kwestii wykończeniowych, takich jak wybór konkretnego materiału na elewację – informuje Dorota Wojciechowska, przedstawicielka grupy CDI.
Obecnie trwa komercjalizacja tego obiektu. Wśród nowych najemców znajdą się się m.in. takie marki jak: Camaïeu, który zajmie lokal o powierzchni ponad 200 mkw., Smyk (500 mkw.), Empik (430 mkw.) oraz Swiss (24mkw.). Ponadto oferta gastronomiczna nowej galerii handlowej wzbogaci się o kawiarnię Madagaskar (121 mkw.), Lodomanię (90 mkw.) oraz sieć Bon Apetio, która zajmie lokal o powierzchni 83 mkw. Na parterze obiektu powstanie również salon prasowy InMedio (30 mkw) oraz salon optyczny Twoje Soczewki (28 mkw). Z kolei na poziomie -1 nowego Supersamu swój punkt usługowy otworzy m.in. Pralnia Biała Róża (54 mkw). Wiadomo także, że będzie tam Multikono i klub fitness.

Resolution Property posiada 80 procent udziałów w projekcie galerii Supersam. Pozostałe 20 procent udziałów pozostaje własnością spółki Prime Properties, należącej do grupy spółek Centrum Development & Investments (CDI). Wartość projektu wynosi 60 mln euro. Resolution Property odpowiada za nadzór inwestycyjny oraz zarządzanie projektem na szczeblu globalnym, natomiast Prime Properties odpowiada za proces zarządzania projektem na szczeblu lokalnym.

Spółka Resolution Property została założona w 1998 roku. Inwestuje w brytyjskie i europejskie nieruchomości komercyjne. Wartość aktywów obecnie zarządzanych przez spółkę, we wszystkich sektorach rynku i w różnych obszarach geograficznych, wynosi ponad 1,6 mld euro.

Centrum Development & Investments (CDI) jest deweloperem i zarządcą dziewięciu nieruchomości, głównie handlowych, znajdujących się w centrach polskich miast. Do najbardziej znanych obiektów należących do spółki należy m.in Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu.