Miasto już dwa razy próbowało sprzedać działke pod centrum handlowe

Władzom Grudziądza po raz drugi nie udało się sprzedać terenu po byłych budynkach Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na tym gruncie na zabudowę handlową o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kwadratowych oraz zabudowę śródmiejską.

– Przetarg się odbył, ale nie wpłynęło żadne wadium. W związku z tym miasto po raz kolejny będzie próbowało sprzedać tę nieruchomość. Na razie nie ma decyzji, czy cena wywoławcza zostanie obniżona – informuje przedstawicielka biura prasowego UM Grudziądz. W ostatnio przeprowadzonym przetargu cena wywoławcza wynosiła 3,9 mln zł. Z kolei pierwsze postępowanie, w którym udział zadeklarował i wadium wpłacił jeden podmiot nie zostało rozstrzygnięte, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta na zakup nieruchomości – czytamy w komunikacie biura prezydenta Grudziądza.

Grudziądz posiada dobrze rozwinięty rynek gospodarczy. W mieście funkcjonuje ponad 9 tys. podmiotów gospodarczych, z czego ponad 95 proc. stanowi sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Wśród dominujących branż na grudziądzkim rynku wymienić można przemysł: spożywczy, metalowy, budowlany oraz lekki. Coraz większego znaczenia nabiera rynek usług i handlu. Wpływa on na rangę naszego miasta jako ważnego ośrodka handlowego i usługowego dla północnych obszarów województwa kujawsko-pomorskiego, jak i dla południowych województwa pomorskiego.