Nowy kompleks wielofunkcyjny w Mielnie

Beach City to nazwa planowanej inwestycji usługowo-hotelowo-handlowej w Mielnie. Projekt przygotowany przez Mielno Holding – Firmus Group grupę spółek działających w sektorze dewelopersko inwestycyjnym obecnie jest w końcowym procesie planowania przestrzennego.

– W chwili obecnej czekamy na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli będziemy znać szczegóły tego planu, to przedstawimy pierwszy etap projektu Beach City – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Karolina Siwek z biura architektonicznego Mielno Holdings.

Projekt zakłada zagospodarowanie 36 hektarów kompleksem w ramach którego powstanie część handlowa, rekreacyjno-sportowa, usługowa i handlowa. – Wstępnie zakładamy, że część usługowo-handlowa zajmie około 20 tys. mkw. powierzchni – dodaje Siwek.

Potencjał zagospodarowania to blisko 300 tys. mkw. powierzchni zabudowy. Projekt obecnie jest w końcowym procesie planowania przestrzennego (master planning).

Mielno Holding – Firmus Group jest grupą spółek działających w sektorze dewelopersko inwestycyjnym. Kluczowe inwestycje firm skupiają się na wybrzeżu zachodnim w Mielnie. Przez ostatnie 10 lat spółki zrzeszone w Mielno Holding nabyły i przystosowały pod potrzeby budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 tys. mkw. gruntu graniczącego z plażą, gdzie potencjał zagospodarowania obiektami zarówno mieszkalnymi, usługowymi i hotelowymi wynosi ok. 340 tys. mkw. Posiadane przez Mielno Holding- Firmus Group nieruchomości gruntowe to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża.