Park Handlowy Bogatynia

Park Handlowy Bogatynia będzie zlokalizowany pomiędzy ulicami Daszyńskiego i Spółdzielczą,
w sąsiedztwie hipermarketu Tesco i salonu Media Expert. Inwestycja położona będzie w centralnej części miasta, przy głównym węźle komunikacyjnym. Jest to pierwsza inwestycja typu retail park w Bogatyni. Całkowita powierzchnia przeznaczona pod wynajem wynosi ponad 6 tys. mkw. Do dyspozycji odwiedzających będzie 200 miejsc parkingowych.

Obiekt, za którego komercjalizację odpowiada firma Axi Immo, będzie otwarty pod koniec 2012  roku. Prace budowalne rozpoczęły się w styczniu. Inwestorem projektu jest spółka Rafael Management Sp. z o. o., należąca do grupy kapitałowej Gant Development SA. 80 proc. powierzchni handlowej parku jest już zarezerwowane lub wynajęte. Do grona najemców Parku Handlowego Bogatynia dołączyły takie firmy, jak CCC, PEPCO oraz Centrum Chińskie.

Wśród najemców PH Bogatynia znaleźli się: sieć obuwnicza CCC, która wynajęła 353 mkw., sieć odzieżowa PEPCO (422 mkw.) oraz Centrum Chińskie, które zajmie powierzchnię 1200 mkw. Dalsze powierzchnie zostały już zarezerwowane. O podpisaniu ostatecznych umów z kolejnymi najemcami będziemy informować w najbliższym czasie.

Generalnym wykonawcą jest firma Intakus SA z Wrocławia. Otwarcie Parku Handlowego Bogatynia planowane jest w listopadzie br. Obecnie jest to kluczowa inwestycja w segmencie handlowym realizowana na terenie miasta.